Klemenčič se, kot je dejal, zaveda, da primer Patria ni navaden primer, "čeprav bi z očmi prava moral biti". "Ampak dokler ni izkazano, da je kdorkoli zlorabil svojo funkcijo v tem primeru, razloga za odstop ni," je dejal.
Po Klemenčičevih besedah je sicer možno, da se bo kdo z vrha pravosodja zaradi primera Patria odločil za odstop zaradi simbolnih razlogov, a tudi to bi bila po njegovem lahko "zelo nevarna praksa".
Izpostavljeno
Trajnost v papirni industriji
"Poceni pozivi k temu, naj odgovorni odstopijo, se lahko zgodijo v katerem koli primeru. Parlament bi bil prazen, če bi vsi poslanci, ki so že kdaj dvignili roko za zakon, ki je bil pozneje na ustavnem sodišču razveljavljen, odstopili. Da o vladah ne govorimo," je dejal.
Bo pa po njegovem zadevo, ko bo pravnomočna, kljub temu treba pogledati, "a ne z vidika, ali je kdo kriv ali nedolžen, ampak z vidika, kako so bila opravljena vsa procesna dejanja in ali so vsi opravili domačo nalogo". "In to bi bilo treba narediti pri vseh velikih primerih," je poudaril. Kot je to že v torek naredilo pravosodno ministrstvo, je tudi Klemenčič danes ocenil, da to, da je zadeva Patria zastarala, z vidika zaupanja v sodstvo ni dobro.