Kot je Počivalšek povedal po sestanku z vodstvom Impola in bistriškim županom Ivanom Žagarjem, so mu v podjetju, ki velja za enega največjih slovenskih izvoznikov, predstavili projekt nacionalne platforme, sam pa verjame, da bodo v okviru nove evropske finančne perspektive našli ustrezne vire za razvoj in raziskave na tem področju.
"To je potrebno zato, da se podjetje in njegovo okolje ohranja v kondiciji, ki bo omogočila vzdrževanje obstoječih delovnih mest ter rast in razvoj v Sloveniji in v tujini," je dejal minister. Župan Žagar mu je pojasnil, da je projekt sicer sestavljen iz petih sklopov, pri čemer so trije vezani neposredno na Impol, eden na razvoj srednješolskih programov, peti pa predstavlja cestno-infrastrukturno okolje, ki je prav tako nujno za uresničitev projekta.
Po besedah prvega moža Impola Jerneja Čokla bi nacionalna platforma za razvoj naprednih aluminijevih zlitin podjetju omogočila velik preboj, predvsem na področju avtomobilske industrije, saj bi s pomočjo projekta razvili nova znanja na tem področju, ki jih od njih zahteva omenjena branža, posledično pa bi lahko Impol tudi dodatno zaposloval. Hkrati bi z njim rešili nekatere infrastrukturne težave znotraj podjetja in tako pospešili svoja razvojna prizadevanja.
Počivalšek je sicer delovni obisk začel v mariborskem podjetju ETF, kjer si je ogledal proizvodne potenciale inovativno zastavljenega projekta proizvodnje specialnih vozil za rudarsko industrijo. Ob tem je poudaril, da bi realizacija tega projekta pomenila veliko pridobitev, predvsem pri delovnih mestih, saj je 40 odstotkov vsakega vozila izdelanega v Sloveniji.
Obisk je nadaljeval v Halozah, kjer se je med drugim sestal z delovno skupino za razvoj Haloz, haloškimi župani ter potencialnimi nosilci gospodarskega razvoja na območju Haloz. Ob tem je povedal, da bo vsaj enkrat mesečno poskušal ministrovati v Mariboru, da bo tako še bližje regiji.
"Čeprav smo vedno na voljo, je potrebno poudariti, da ni naloga države reševanje konkretnih težav, temveč ureditev sistemskih pogojev za konkurenčno poslovne okolje, od česar bomo imeli korist vsi - država, gospodarstvo in lokalno okolje," je dejal Počivalšek.
Napovedal je ustanovitev projektne skupine znotraj ministrstva, ki bo na terenu identificirala konkretne težave, s katerimi se sooča gospodarstvo, in jih posredovala naprej pristojnim v reševanje v obliki sistemskih rešitev.
Ob zaključku srečanja v Halozah je gospodarski minister izpostavil tudi pomen revitalizacije lesno-predelovalne industrije, ki je velik neizkoriščen potencial slovenskega gospodarstva, in področje turizma, ki je zelo uspešna gospodarska panoga ter hkrati še vedno predstavlja veliko priložnost.