Delovna inšpekcija je po pregledu podjemnih pogodb, ki jih je imela občina sklenjene s Kovačičem, ugotovila elemente delovnega razmerja in zato zoper odgovorno osebo izdala odločbo o prekršku ter spisala globo. Kovačič torej za občino dela ne bi smel opravljati na podlagi pogodb civilnega prava, ampak bi moral biti tam zaposlen, kar pa ta ves čas zavrača, češ da ima delo v svojih podjetjih.
Iz svojega žepa je moral župan enak znesek plačati še za pogodbo, sklenjeno z Alenko Kocjančič, ki je pomagala v službi za odnose z javnostmi. V obeh primerih je šlo za globo v višini 450 evrov. A ker je Fištravec obe kazni plačal prej kot v osmih dneh, so mu priznali polovični popust, zato je za obe skupaj torej plačal 450 evrov. Medtem ko Kovačič z občino za 1200 evrov neto mesečno še sodeluje, so se Kocjančičevi odrekli že lani, ko ji je potekla pogodba, še piše Večer.
Zaradi kadrovanj oziroma sklepanja pogodb se je moral Fištravec lani zagovarjati tudi pred policisti in ti so nato svoje ugotovitve spisali v kazensko ovadbo. Toda tožilstvo je nato presodilo, da gre v primeru pogodbe s Kovačičem in torej tudi s Kocjančičevo kvečjemu za prekršek, in zato primer predalo delovni inšpekciji.
Še zmeraj pa se Fištravec in nekdanji direktor mestne uprave Marko Žula nista otresla očitkov zaradi zaposlitve Igorja Petelina in Patricije Jankovič. Zaradi tega sta bila maja letos zaslišana pred preiskovalno sodnico. Ali bo uveden kazenski postopek, pa še ni znano.
Fištravec se očitkov brani s tem, da je šlo za politično motivirano zadevo, ker je ovadba zoper njega in Žulo na tožilstvo prispela lani malo pred lokalnimi volitvami. Kakršnekoli nepravilnosti ves čas zavrača tudi Žula, sedaj direktor občinskega Nigrada.