Po petkovem glasbeno-zabavnem uvodu so sobotni spored začeli s srečanjem pihalnih orkestrov – domačega, šentjernejskega in tistega iz Dubravice na Hrvaškem, vse skupaj pa so začinile tudi novomeške mažoretke.
Udeležence sta v imenu domačinov nagovorila Mihaela Kovačič, ki je vodila program, in kapelnik kostanjeviškega orkestra Matjaž Krhin. Zbrane sta pozdravila tudi Branko Žnidarčič, predsednik etnološkega društva Liški pustje iz Kanala ob Soči, in Marjan Bezjak, predsednik etnografskega društva Korant Markovci.
VE SE, KDO IMA NAJVEČJEGA
Na Kostanjeviški noči vsakič tudi vozijo – recimo temu tako – barko. V mraku so po Krki tudi tokrat zapluli okrašeni splavi in čolni. Vsakič je na Kostanjeviški noči eden od splavov največji, vsakič je to – ne da bi merili na centimeter in kilogram nosilnosti natančno – splav, na katerem pluje cvet Kostanjevice na Krki: domača godba, nepogrešljivi kanonik Prforcenhausa in spremstvo z insignijami različnih javnih časti.
Skupno je sodelovalo kar 11 plovil. Svoj splav so pripravili tudi francoski in nemški udeleženci balonarskega kampa, ki v teh dneh poteka v Kostanjevici na Krki. Leteči splav, kot so imenovali svoje vodno vozilo, se je z izvirno osvetlitvijo z lampijoni in drugim okrasjem seveda potegoval za katero od mest na vrhu, a mu ocenjevalci niso dali dovolj točk za tako uvrstitev. Zmagala je Barčica po Krki plava. Drugo in tretje mesto sta zasedla čolna Meduze in Indijanski totem.
ČAROBNI OGNJEMET
Prizorišče na otoku je vrvelo zaradi množice obiskovalcev, ki je bila v soboto, ko je potekalo to čolnarjenje, še dosti večja kot prejšnji večer.
Opolnoči je mestece na otoku razsvetlil veličastni ognjemet. Ob tem so očarani obiskovalci nehote pozabili, da so nekaj ur prej videli na Krki skoraj tisoč lučk, ki so zaplavale med okrašenimi splavi in čolni.