"Brecelj s problematiziranjem načina vročanja opozorila odvrača pozornost od razlogov za omenjeno opozorilo. Vročeno mu je bilo na popolnoma zakonit način ob upoštevanju vseh varnostnih mehanizmov, ki veljajo za operacijske prostore," je zatrdil Remškar.
Po besedah direktorja je Brecelj zlorabil svoj položaj zdravnika in bolnika z resno boleznijo prikrajšal za zanj najuspešnejše zdravljenje.
"Brecelj ima že dolga leta stalen konflikt z vsemi vodstvi OI. S svojimi dejanji na inštitutu pogosto dokazuje, da zanj pravila pač ne veljajo. Tako obnašanje je še posebej nedopustno v času, ko je zdravstvena politika in javnost soočena z nekaterimi odmevnimi aferami, ki so prav posledica pomanjkljivega sistema ali ignoriranja pravil," opozarja Remškar.
Zanimivosti
Odgovorno v prihodnost z naložbenim zavarovanjem
"Za Breclja pa morajo veljati enaka pravila kot za vse ostale zaposlene v zdravstvu. Sicer je sistem nevaren," je še dodal generalni direktor.
Vodstvo OI je Breclju sredi junija v operacijski dvorani vročilo opozorilo zaradi kršitve delovnih obveznosti, ki pri ponovni kršitvi dopušča možnost odpovedi pogodbe o zaposlitvi.
V zdravniški zbornici, ki je prejela pobudo za tožbo proti Remškarju, so se ostro odzvali na način vročitve. Radiolog Peter Soklič, ki je o ravnanju Remškarja tudi obvestil zdravniško zbornico, je v dopisu tožilcu zdravniške zbornice ravnanje generalnega direktorja označil kot "človeško nizkotno, etično in moralno obsodbe vredno" ter v neskladju s Hipokratovo prisego.
Svet OI bo sicer v luči incidenta v sredo razpravljal o dosedanjem delu Remškarja.