Organizatorji današnjega protestnega shoda v Ljubljani pričakujejo, da se bo popoldne v središču mesta zbralo približno 3000 nasprotnikov privatizacije. Ob 17. uri se bodo zbrali na Kongresnem trgu, nato pa kakšno uro kasneje odšli pred stavbo Telekoma Slovenije in protestni shod zaključili na Trgu republike.
"Vlada Mira Cerarja namerava v času poletnega zatišja za našimi hrbti privatizirati državno premoženje. Pokažimo ji, da budno spremljamo njene poteze," v pozivu na protestni shod poudarjajo nasprotniki privatizacije. Pričakovati je tudi komentarje sredine odločitve nadzornikov Slovenskega državnega holdinga, ki so naredili korak k prodaji Telekoma, a je žogica zdaj pri kupcu Cinvenu.
Njena.si
Inina zgodba: to je recept za njeno popolno preobrazbo
Predlagana strategija upravljanja z državnimi naložbami po njihovem mnenju ni strategija upravljanja, temveč strategija privatizacije. "Ohranimo državno lastnino in nadzor nad podjetji in ju uporabimo kot vzvod za uvedbo drugačnih politik. Takšnih, ki bodo temeljile na odločilni vlogi tistih, ki imajo največji interes za razvoj podjetij - delavcev, lokalne skupnosti in tukajšnjega prebivalstva," poudarjajo.
K protestnemu shodu je med drugim pred dnevi med drugim pozval vodja poslanske skupine ZL Luka Mesec, k protestu pozivajo sindikalne konfederacije, zaskrbljeni so tudi v Zvezi društev upokojencev Slovenije in Zvezi združenj borcev za vrednote NOB Slovenije. Pozivom za ustavitev privatizacije sta se pridružila tudi Inštitut za delavske študije in študentska organizacija Iskra.