Kot je v izjavi novinarjem po seji vlade zatrdil minister za javno upravo in podpredsednik vlade Koprivnikar, glede na informacije niso opazili težav, postopek prodaje Telekoma Slovenije je pregleden. Odgovori so bili po njegovem mnenju jasni, so pa naslovili še nekaj vprašanj, na katere bodo po njegovih besedah posebej pozorni preko predstavnikov v nadzornem svetu.
A na vprašanje, ali torej vlada kot skupščina ne bo odločala o Telekomu, je Koprivnikar odvrnil, da ne more ocenjevati, kaj bo vlada delala v prihodnje. "Se je pa danes seznanila s kakovostno informacijo," je dodal.
Za SD Cinven ni strateški kupec
Nasprotno pa informacija glede strateškega značaja edinega ponudnika za Telekom, britanskega finančnega sklada Cinven, ni prepričala ministrice za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti iz vrst SD Anje Kopač Mrak. Novinarjem je po seji vlade povedala, da tudi po zaupni razpravi vlade o informaciji SDH to vprašanje ostaja odprto in imajo koalicijske partnerice o njem različna stališča.
V SD ves čas vztrajajo, da Cinven ni strateški kupec, kar naj bi bil pogoj ob sklepu DZ za prodajo Telekoma. Glede tega ne spreminjajo stališč. Je pa razprava na vladi po ocenah ministrice pokazala, da je pomembno, da vladna predstavnika zastavita dodatna vprašanja v nadzornem v SDH, ki bo o tem v skladu z zakonom odločal. Od nadzornega sveta Kopač Mrakova pričakuje, da se odgovorno odloči glede cene in tudi presoje glede strateškem značaju kupca. "Pred nadzorniki SDH je velika odgovornost," je še priznala ministrica. A za zdaj je še neznanka, ali bo SDH odločitev o prodaji Telekoma prepustil skupščini, torej vladi. SD meni, da bi bilo to potrebno, medtem ko SMC in DeSUS menita nasprotno.
Državni sekretar na ministrstvu za finance Metod Dragonja je v izjavi novinarjem ob odhodu s seje vlade sicer ocenil, da bo odločitev o prodaji Telekoma sprejel SDH, končne odločitve glede prodaje pa ne pričakuje danes.