Soglasno potrjeno resolucijo sta predlagali Jordanija in Velika Britanija, imela pa je skupaj deset sponzorjev. Resolucija izraža zaskrbljenost nad nasiljem v Jemnu in zanj krivi Hutije. Nasilje je spodkopalo politični proces v Jemnu in ogroža stabilnost ter enotnost države, poudarja.
Šiitski Hutiji so glavni nasprotnik Al Kaide na Arabskem polotoku in okoliške sunitske države skrbi, da bodo teroristi to izkoristili v svoj prid. Države Sveta za sodelovanje v Zalivu (GCC), med njimi Savdska Arabija, so zato zahtevale ukrepanje VS ZN, v nasprotnem primeru pa so zagrozile, da bodo ukrepale same.
VS ZN vse sprte strani v Jemnu poziva, naj se vključijo v politični dialog pod pokroviteljstvom ZN oziroma posebnega predstavnika za Jemen Jamala Benomara. Ta je poročal, da je Jemen na razpotju, medtem ko je generalni sekretar ZN Ban Ki Moon že v četrtek dramatično ocenil, da Jemen razpada pred očmi sveta in da so ZN dolžni ukrepati.
Najpomembnejši organ ZN obžaluje enostranska dejanja Hutijev, ki so septembra zavzeli prestolnico Sano, kasneje pa razpustili parlament in med drugim spravili v hišni pripor jemenskega predsednika Abdrabuha Mansurja Hadija, ki uživa podporo ZDA.
VS ZN je dejanja Hutijev označil za nelegitimna in zahteval, da se takoj in brezpogojno umaknejo iz vladnih ustanov ter izpustijo predsednika Hadija in tudi premiera Haleda Bahaha.