Zaradi krize in slabih poslovnih odločitev smo bili Slovenci v banke v državnem lastništvu prisiljeni vložiti milijarde. Nekateri bomo to občutili v obliki višjih davkov, drugi pa so to že občutili ob izgubi velikega dela premoženja. Banka Slovenija je namreč bankam, ki so zaprosile za pomoč, postavila pogoj, da morajo izbrisati podrejene obveznice. To pomeni, da so ljudje, ki so obveznice kupili in pomagali banke reševati v preteklosti, čez noč ostali brez denarja.
Banka Slovenije navedb Tadeja Kotnika ni zanikala, ampak se je zavila v molk in sporočila le, da se v zvezi s to temo umika iz medijskih diskusij.
V izbris naj bi naše banke prisilila Evropska komisija, saj je le pod tem pogojem dovolila nadaljnje reševanje naših bank. Da so lahko izbris izvedli, je bilo treba spremeniti zakon o bančništvu. A tisti, ki so zaradi posega države ostali brez milijonov, se s tem niso sprijaznili. Sprožili so namreč presojo ustavnosti zakona o bančništvu, prvopodpisani pod pobudo pa je dr. Tadej Kotnik.
Zanimivosti
Priložnost: V štirih dneh brezplačno do hipno diplome - delavnica, ki vas bo navdušila!
Dokumentacija, v kateri je opisano, kako in na podlagi česa je bilo to storjeno, naj bi bila najbolj varovana skrivnost v Banki Slovenije, Kotnikov vir pa naj bi mu v pogovoru omenil, da nameravajo dokumentacijo celo uničiti. Kdo skriva in kaj? Kam je šel denar? In kaj sploh počnejo slovenski bankirji? Preberite v današnji izdaji časnika Svet24!