Manjše število udeležencev je vodja prireditve Nino Cokan pripisal "zimsko-sibirskemu vremenu", ki je zajel Istro v zadnjih dneh. "Veliko je bilo tudi predprijavljenih, za katere vemo, da bi prišli, ampak so bile razmere take, da so potem odpovedovali," je pojasnil. Neposredno po skokih Cokan še ni imel uradnih številk, saj se je bilo možno prijaviti do zadnjega, 10 minut pred začetkom prireditve pa so imeli že 316 prijavljenih.
Poleg Slovencev so bili med udeleženci tudi denimo Italijani, Hrvati in Rusi. Kot je priznal Cokan, so letos sprva ciljali na vpis v Guinnessovo knjigo rekordov ter tudi poslali povpraševanje, vendar bi morali plačati 600 evrov samo za podatek, če je bil tovrstni rekord sploh postavljen.
Njena.si
Inina zgodba: to je recept za njeno popolno preobrazbo
"Smo pa rekorderji zase," je dodal ter poudaril, da namen dogodka ni v podiranju rekordov, pač pa v druženju. To je bilo videti tudi na obrazih udeležencev, saj "so bili vsi pozitivni, vsi so bili veseli, vsi so bili nasmejani".
Z novoletnim skokom v morje, ki je za udeležence predvsem izziv, po njegovih besedah ljudje "sperejo vso umazanijo, ki se je nabirala tekom leta, in štartajo v novo leto polni adrenalina, entuziazma, pozitivne energije, ki mora držati vse leto".
S skoki v morje hkrati promovirajo preostale prireditve pod okriljem Fatburn.si, s katerimi skrbijo za "kurjenje maščob" in ljudi povabijo, da naredijo nekaj zase. Letos bodo pripravili skupno kar 40 dogodkov po vsej Sloveniji, od Urbanih gladiatorjev in nočnih tekov do kolesarskih maratonov in triatlonov.
Čeprav so bile prejšnje dni temperature za Slovensko Istro precej nizke in je pihala močna burja, je morje po podatkih Morske biološke postaje Piran na površini danes vseeno imelo sorazmerno visokih 11,4 stopinje Celzija.