Dobiček pred obrestmi, davki, depreciacijo in amortizacijo (EBITDA) družbe je znašal 14,7 milijona evrov, kar predstavlja 23,8-odstotni porast glede na lansko prvo devetmesečje, kažejo rezultati, ki jih je družba danes objavila prek spletnih strani Ljubljanske borze.
EBITDA skupine je znašala 21,9 milijona evrov in je za 24,6 odstotka večja kot v devetih mesecih preteklega leta, s čimer je okrepila svojo finančno moč.
S poslovnimi rezultati se je v četrtek seznanil tudi nadzorni svet, ki je med drugim obravnaval smernice za izdelavo poslovnega načrta za leto 2015. Družba je ob koncu devetmesečja zaposlovala 2044 ljudi, kar je podobno kot lani v tem času.
Družba je julija uspešno zaključila finančno prestrukturiranje, ko je z 12 bankami dosegla dogovor in sklenila generalno pogodbo o finančnem prestrukturiranju, ki ji do leta 2019 zagotavlja stabilen denarni tok, pogoje za doseganje zastavljenih ciljev in dolgoročno poslovno stabilnost družbe.
V obdobju do leta 2019 se bo družba razdolžila na 70,9 milijonov evrov dolga, in sicer z rednimi odplačili do bank v višini 30,4 milijona, do SID banke v višini 12,1 milijona evrov in z izrednimi odplačili v višini 28,7 milijona evrov iz prodaje poslovno nepotrebnega premoženja.
Unior spada med 15 podjetij s seznama za privatizacijo, ki ga je lani potrdil DZ. Začetki Uniorja sicer segajo v leto 1919, ko je bila ustanovljena Štajerska železo-industrijska družba. Leta 1950 se je obrat preimenoval v Tovarno kovanega orodja Zreče (TKO) in prešel v družbeno last. V sedemdesetih letih je z novimi oblikami razvoja družba dobila tudi novo ime - Unior Tovarna kovanega orodja Zreče, leta 1997 pa se je preoblikovala v delniško družbo.
Skupino Unior pa sestavlja 21 odvisnih in devet pridruženih podjetij v devetnajstih državah po svetu.