Pred glavnim vhodom v občinsko podjetje Snaga je bilo včeraj pestro, kot že dolgo ne. In tudi številni delavci, ki se jim delovnik sicer zaključi ob 14. uri, niso odhajali. Pred podjetje se je takrat z vozilom pripeljal Sebastijan Soršak, ki je moral temu podjetju po 19 letih dela pomahati v slovo, nadrejenim pa vrniti osebno zadolžitev ter pospraviti pisarno. »Dobil sem izredno odpoved iz krivdnih razlogov, zaradi malomarnosti. Očitajo mi prekoračitev pooblastil, ko sem sodelavcu dovolil, da si je s službenim vozilom domov odpeljal pohištvo; brez naročilnice naj bi odobril odvoz odpadkov, četudi se je pozneje izkazalo, da so naročilnice 'v hiši', in poseg v drug sektor, ko sem odobril najem nekega skladišča ter pri tem nisem obvestil svojega nadrejenega,« pojasnjuje Soršak in dodaja, da na zagovoru njegovih argumentov niso upoštevali. Priznava pa, da nad odpovedjo ni presenečen.
Zanimivosti
Ozaveščenost o pomenu zavarovanj se v Sloveniji iz leta v leto povečuje
Sebastijan Soršak je bil v Snagi vodja dejavnosti javne higiene.
Gonja proti njemu se je, pravi, začela z nastopom novega direktorja, ko je po mesecu dni zoper njega vložil očitke za izredno odpoved, četudi je z odvetniki dokazoval, da ni presegel svojih pooblastil. »Vseeno sem dobil opomin, pozneje še enega, češ da se nisem ustrezno žigosal na uri. Predvidevam, da sem bil kot član nadzornega sveta za sedanje vodstvo nekoliko moteč,« pravi Soršak, ki se je obrnil tudi na sindikat. Obenem sklepa, da je v ozadju nenaden pojav velikega števila svetovalnih pogodb v podjetju, kar v preteklosti ni bila praksa in je nanj opozarjal, pa tudi nekaj drugih zadev, ki imajo oznako strogo zaupno. »V nadzornem svetu sem šest let in vselej, četudi se je menjalo kar nekaj direktorjev, sem bil zelo konstruktiven. Očitno ima sedanje vodstvo neke druge norme in je name vršilo določene pritiske,« pojasnjuje Soršak.
Zadnjih deset let je bil v vodstveni strukturi podjetja in večkrat je sprejemal hitre ter samostojne odločitve, zato bo zdaj ubral vse poti, ki mu jih zakon dopušča, zagotovo pa bo pravico iskal na delovnem sodišču. V Snagi obžalujejo, da je v postopku prišlo tako daleč, vendar so trdno prepričani, da so razlogi za izredno odpoved delovnega razmerja utemeljeni in argumentirani.