»V nedeljo sem bil na zlati maši moža, ki z vso resnostjo in predanostjo jemlje svoje meniško poslanstvo. Spoštujem ga in se mu hvaležen,« je svoje pisanje na facebooku začel Lojze Peterle in dodal, da se je pridigar očitno odločil, da bo »razodeto resnico« prenesel celo na politično področje. »Svetoval nam je, naj volimo stranko, ki ima predsednika v zaporu, če nočemo biti v grehu,« je pojasnil Peterle.
»Svetoval nam je, naj volimo stranko, ki ima predsednika v zaporu, če nočemo biti v grehu.«
Mešanje cerkvenih zadev s politiko pa je Peterleta močno razburilo, saj je zapisal, da ga je imelo, da bi na glas zaklical: »Gospod pater, ne tu in ne tako!«
Po maši so menda Peterleta nekateri ljudje vprašali, ali se bo odzval. »Potem sem se vprašal, komu naj pišem, če bi že pisal. Janši gotovo ne, ker te pridige ni naročil. Nadškofa nimamo ne v Ljubljani ne v Mariboru. Naj pišem volilni komisiji? Prišel sem do spoznanja, da nima nobenega smisla, da kam pišem,« je povedal Peterle in dodal, da je »pridigo prelil s pivom, tako kot večina«. »Ne verjamem, da lahko stanje duha na Slovenskem spremenimo tako, da bodo duhovniki prevzemali vlogo strankarskih aktivistov in nam z avtoriteto razodete resnice v cerkvah priporočali, koga naj volimo. Cerkev in politika se morata očistiti in se posvetiti vsaka svojemu poslanstvu. S tem zapisom se ne opredeljujem do Janše in vsega, kar se njemu in njegovi družini dogaja, to sem storil že drugje. Ker se imam kot laik za del Cerkve, želim, da moja Cerkev dobro razlikuje, kaj gre Bogu in kaj cesarju. Tako bo najbolj koristila tudi tistim, ki se jim godijo krivice,« je bil kritičen Peterle in takole zaključil: »Trinajstega julija, če bo vse po sreči, bom šel na volitve. Volil bom stranko, ki je pridigar ni priporočil. (Oglasil bi se tudi, če bi jo!) In ne bom živel z zavestjo, da sem storil greh.«