Miro Petek je te dni izdal knjigo z naslovom Slovenska medijska puščava, ki zajema dnevniške zapise iz obdobja, ko je bil generalni direktor direktorata za medije. Skozi zapise pa je obračunal z marsikaterim slovenskim politikom.
Izmed slednjih mu gre očitno najbolj v nos poslanka stranke SD Majda Potrata, ki se sicer letos odpravlja v pokoj. »Majda Potrata je gojila sveto jezo na vse, ki nimamo partijskih genov,« zapiše Petek in še: »Ne bi si želel biti v taborišču, kjer bi bila glavna Majda Potrata.« Petkovo »sveto jezo« je seveda moč razumeti s stališča pripadnosti drugačni politični opciji, saj je ostro skritiziral še več političark iz levega bloka.
Njena.si
Inina zgodba: to je recept za njeno popolno preobrazbo
Zanimiv dnevniški zapis je iz 6. junija 2012, ko Petek opiše sejo o poročilu o delu NS RTV Slovenija, ki so ga obravnavali na komisiji za nadzor javnih financ. Slednji je takrat predsedovala sedanja predsednica vlade, ki opravlja tekoče posle, Alenka Bratušek. »Čez leta bo, če bo seveda tako dolgo sedela v parlamentu, vsaj značajsko podobna Majdi Potrata. Tudi iz nje veje neko sovraštvo do vseh, ki nimajo vsaj vidnih prstnih odtisov komunistične partije in prejšnjega totalitarnega režima,« je zapisal Petek in dodal, da mu je Bratuškova delovala odbijajoče že takrat, ko je hodila v parlament kot direktorica direktorata za proračun. Petek je zapisal, da je Bratuškova »po parlamentu postopala kakšnih deset centimetrov nad tlemi«
Zatem se Petek še vpraša, s čim je Bratuškova tako očarala Andreja Bajuka, da je kot tekstilna inženirka tako dolgo vodila državne finance. Še več, zapiše celo, da so v njegovih študentskih letih na tekstilu pristali tisti študentje, ki niso mogli narediti farmacije ali kemije. »Bratuškova je v parlament vedno prišla s sončnimi očali v laseh, vse bolj je očitno, da je njena prirojena aroganca in narcisoidnost v obratnem sorazmerju z njeno sposobnostjo. Prvega je v izobilju, drugega je zelo malo,« slikovito doda Petek, ki sicer opazk ne prihrani niti za nekdanjo novinarko in pozneje kulturno ministrico Majdo Širca. Slednji očita predvsem to, da ji je kot levičarki dovoljeno prehajati iz novinarstva v politiko, njemu pa so se vrata nazaj v medijski svet, tako pravi, za vedno zaprla.