MZZ je Voduškovi izdal sklep o izredni odpovedi na podlagi 5. alineje prvega odstavka 110. člena zakona o delovnih razmerjih 8. julija lani. Ta med drugim določa, da lahko delodajalec delavcu izredno odpove pogodbo o zaposlitvi, če mora biti zaradi prestajanja zaporne kazni več kot šest mesecev odsoten z dela. Delovno razmerje ji je nato prenehalo 21. avgusta lani.
Voduškova, ki je bila zaradi povzročitve hude prometne nesreče v Sarajevu oktobra 2008 obsojena na enoletno zaporno kazen, je kazen začela prestajati 22. julija lani. A po dobrih devetih mesecih služenja kazni so jo iz zapora predčasno odpustili 30. aprila letos.
Izpostavljeno
Trajnost v papirni industriji
Naslednja obravnava bo 5. novembra.
Voduškova je na današnji obravnavi povedala, da je bila odločitev MZZ o izredni odpovedi delovnega razmerja zanjo presenečenje, saj da je vse do odhoda na prestajanje kazni delala na MZZ in za svoje delo dobivala tudi nadpovprečne ocene. Ocenjuje, da je odločitvi MZZ o izredni odpovedi delovnega razmerja botrovalo predvsem medijsko poročanje.
Po koncu današnje več kot štiriurne obravnave Voduškova za javnost ni želela spregovoriti, kakšne so njene zahteve v tožbi. Z državnega pravobranilstva so za STA nato pojasnili, da "točna višina tožbenega zahtevka ni znana, tožeča stranka pa jo ocenjuje na 10.000 evrov". Naslednja obravnava bo 5. novembra.