Na ljubljanskem okrajnem sodišču, ki vroča sodbo višjega sodišča, so že v sredo pojasnili, da se Janši sodno pisanje vroča prek odvetnika Matoza. Matoz je za STA to zanikal in dejal, da o tem ne ve ničesar.
S sodišča so danes sporočili, da "kar se tiče sprenevedanja odvetnika Matoza", je bil on tisti, ki je že v postopku prosil, da se mu sodna pisanja za Janšo vročajo prek njega. In tistega dne, ko je bila sodba višjega sodišča vročena Matozu, se je prek njega vročalo tudi sodbo za Janšo. Obe pisanji - torej sodbo, naslovljeno nanj, in zaprosilo, da sodbo vroči Janši - je prevzel istega dne, 29. aprila, so razložili na sodišču.
Matoz je za STA potrdil, da bo zahtevo za varstvo zakonitosti vložil v petek.
Matoz se je danes za STA odzval, da se sodbe sodišč vročajo osebno in ne prek zagovornikov. Na okrajnem sodišču pritrjujejo, da to drži, a razen takrat, kadar je drugačen dogovor, kar je v tem primeru tudi bil. Prav Matoz je namreč med postopkom tako predlagal, ker je sodišče vsakič znova imelo težave z vročanjem sodnih pisanj Janši, so spomnili. Matoz na vprašanje STA, ali torej sodbe Janši ne bo vročil in naj to stori sodišče, še ni odgovoril. Stranke v postopku imajo sicer 15 dni časa, da sodbo dvignejo. Sodišče jo je odpravilo 28. aprila.
Sodba, s katero je prvostopenjsko sodišče predsednika SDS in nekdanjega premiera Janšo, prokurista Rotisa Črnkoviča in brigadirja Toneta Krkoviča spoznalo za krive koruptivnih dejanj v zadevi Patria, je postala pravnomočna 28. aprila. Vsi trije lahko zahtevo za varstvo zakonitosti zoper sodbo na vrhovno sodišče vložijo v treh mesecih od zadnje vročitve sodne odločbe. Matoz je za STA potrdil, da bo zahtevo za varstvo zakonitosti vložil v petek.