Vzrok pogina rib še ni znan, obstaja sum zastrupitve, zato so pristojne službe vzele vzorce vode za analizo. Ribiči so našli tudi nekaj poginulih vodnih ptičev, najverjetneje kormoranov. Pogin sega po vodotokih dolvodno skozi občini Vransko in Braslovče do Kaplje vasi v preboldski občini v dolžini okoli 15 kilometrov, so sporočili iz Regijskega centra za obveščanje Celje.
Predsednik Ribiške družine Šempeter Zdenko Mak je za STA, da je pH faktor v reki Bolska padel s sedem na tri, ali je prišlo do onesnaženja reke s jedko snovjo ali kislino, pa bo znano v prihodnjih dneh. Doslej so ribiči pobrali okrog 200 kilogramov rib, veliko jih je odnesla voda in po oceni Maka je območje pogina rib precej nedostopno.
"Poginulo je najmanj 1000 kilogramov rib, ki so bile trajno zaščitene, škoda naj bi znašala več kot 10.000 evrov. Za ureditev normalnega življenja za ribji živelj v reki Bolski pa bomo potrebovali nekaj let, saj je flora popolnoma uničena," je še dejal Mak.
Na kraju dogodka so bili tudi policisti, ki preiskujejo vir onesnaženja, o dogodku je bila obveščena inšpekcija za kmetijstvo in okolje ter Vodno gospodarsko podjetje Drava Ptuj.
Zaradi velike količine poginulih rib se bo njihovo odstranjevanje nadaljevalo tudi v prihodnjih dneh, to delo pa bodo opravili ribiči pristojne ribiške družine.
Grozljivo! V reki Bolska popoln pogin rib
V reki Bolska so v ponedeljek gorvodno in dolvodno od Gomilskega v braslovški občini opazili pogin ribjega življa. Šempetrski ribiči so ugotovili, da je prišlo do popolnega pogina postrvi, podusti, klenov in ostalih ribjih vrst vseh velikostnih in starostnih kategorijah že v reki Motnišnici na Vranskem, morebiten pogin gorvodno pa še ugotavljajo.