Večina skalovja se je tudi v tem podoru ustavila na pobočju, nekaj materiala je doseglo območje načrtovanega lovilnega nasipa, večja skalna gmota pa se je ustavila približno 30 metrov nad državno cesto. Razmere na lokaciji podora Debela stena se po ugotovitvah geologa Marka Kočevarja slabšajo - že v bližnji prihodnosti bi lahko prišlo do ponovnega skalnega podora, ki bi dosegel tudi cesto. To bi predstavljalo veliko nevarnost za udeležence v prometu, podorni material pa bi lahko dosegel tudi višje ležeče objekte v zaselku, so sporočili z Mestne občine Koper (MOK).
Intervencijska dela se bodo nadaljevala
Zanimivosti
Priložnost: V štirih dneh brezplačno do hipno diplome - delavnica, ki vas bo navdušila!
Na popoldanskem sestanku na občini so se koprski podžupan Danijel Cep, poveljnik Civilne zaščite Mestne občine Koper Vilij Bržan in predstavniki pristojnih služb dogovorili, da bodo o zadnjem dogajanju na območju Bezovice ponovno obvestili Direkcijo RS za ceste kot upravljavca ceste in inšpektorja za ceste. Strinjali so se tudi, da se bodo nadaljevala intervencijska dela, vendar z določenimi omejitvenimi ukrepi za varnost izvajalca del. Na MOK prebivalcem in morebitnim obiskovalcem tega območja svetujejo, naj se do zaključka intervencijskih del ne zadržujejo na širšem območju skalnega podora. Bržan, sicer tudi poveljnik Gasilske brigade Koper, je za STA ocenil, da se je odkrušilo okoli 80 ton skalovja, da pa grožnja za prebivalce danes ni nič večja, kot je bila pred prvim podorom sredi januarja. Po pregledu stanja in posvetu z geologom so se odločili, da nižje ležečih hiš za zdaj ne bodo evakuirali, čeprav to še naprej ostaja možnost.
Območje trenutno ni varno
Če se bodo pristojni odločili zapreti cesto, bo to za vaščane sicer boleče, a območje vse do zaključka sanacije ni varno, je opozoril Bržan. S sanacijo bodo nadaljevali že v torek, ko bodo zakoličili območje, pri čemer bodo morali biti zaradi razmočenega terena še posebej previdni, je pojasnil poveljnik koprskih poklicnih gasilcev. Po skalnem podoru nad Bezovico, v katerem se je 15. januarja od stene okrušilo okoli 1000 kubičnih metrov kamenja, je koprski občinski svet prejšnji teden zagotovil 92.000 evrov za izvedbo najnujnejših sanacijskih del. Ta predvidevajo postavitev lovilnega nasipa in jarka, ki bo preprečeval kotaljenje kamnitih gmot po pobočju.