Na Koroškem so v soboto popoldne in zvečer imeli precej težav na območju občine Mislinja. V Gornjem Doliču so narasli hudourniki pričeli ogrožati več stanovanjskih hiš, pa tudi reka Paka je pričela ogrožati stanovanjsko hišo, most in cesto. Posredovali so gasilci, ki so ponekod pomagali nameščati vreče s peskom.
Voda je kleti zalivala tudi v Črni na Koroškem, v Šentjanžu pri Dravogradu je bila zaradi zamašenega cestnega prepusta v soboto zvečer poplavljena cesta pri Gozdnem gospodarstvu Slovenj Gradec, protipoplavne vreče pa so nameščali v Starem trgu pri Slovenj Gradcu, kjer je narasla Suhodolnica ogrožala deset hiš.
Zaradi naraslega potoka Šumca in udrtega mostu so mežiški gasilci ponoči zaprli lokalno cesto v Podkraju, v Otiškem Vrhu pa so pomagali s protipoplavnimi vrečami zaščititi podjetje Monter, ki ga je ogrožala narasla Mislinja, je zapisano v nočnem poročilu Uprave RS za zaščito in reševanje.
Precej težav so imeli tudi na območju Nove Gorice, kjer je v občini Šempeter-Vrtojba meteorna voda zalila prostore Tehnološkega parka, vodo pa so izčrpali gasilci. Ponoči so v vasi Komno v občini Tolmin gasilci izčrpali meteorno vodo iz stanovanjske hiše, v vasi Volarje pa so postavili protipoplavne vreče in preuredili odvodnjavanje.
Meteorne vode so kleti zalivale tudi na Celjskem, Kočevskem in na širšem območju Maribora.
Nekaj po osmi uri v soboto zvečer se je v Škalah v občini Velenje sprožil zemeljski plaz, velik okoli 600 kvadratnih metrov. Teren so pregledali gasilci in plaz prekrili s plastično folijo ter o dogodku obvestili velenjsko občino.
Na Gorenjskem je po podatkih kranjskega regijskega centra Uprave RS za zaščito in reševanje noč kljub novim padavinam minila relativno mirno. Posredovali so na Golniku, kjer je nekaj pred 2. uro zjutraj meteorna voda zalila kurilnico bolnišnice. Kranjski poklicni gasilci so skupaj z zaposlenimi v bolnišnici vodo izčrpali.
Gasilci so preko noči dežurali tudi v dolini Komatevra na Zgornjem Jezerskem, kjer se je v soboto okoli 19. ure na cestišče posulo nekaj zemeljskih plazov in zaprlo edino cestno povezavo iz teh krajev. Stanje plazov se ni poslabšalo in stanovanjski objekti ter ljudje niso ogroženi. Občina je že zvečer aktivirala delovne stroje za odstranjevanje materiala s ceste.
Promet je zaradi zemeljskega plazu oviran tudi na glavni cesti Bistrica - Ljubelj pri Tržiču.
Dež je v soboto zvečer povzročil težave tudi v Lipu Bled, saj je tovarno okrog 20. ure začela zalivati voda. Posredovali so okoliški gasilci, ki so s cevjo preusmerili potok in očistili jaške. V tovarni na Rečiški cesti na Bledu so sicer težav ob večji količini padavin že vajeni. Lanskega novembra so morali zaradi vdora vode v halo tudi začasno ustaviti proizvodnjo, stroji pa niso bili poškodovani, saj so nekoliko dvignjeni.
Na višjeležičih delih Gorenjske in v visokogorju je v soboto dež že prešel v sneg. Na Kredarici je ponoči zapadlo okrog 40 centimetrov snega in je sedaj po podatkih Agencije RS za okolje (Arso) snežna odeja visoka 55 centimetrov. Zaradi sneženja so v soboto zaprli cesto čez prelaz Vršič, ki je zaradi snega običajno zaprta celo zimo. Na cestah čez prelaze Predel, Korensko Sedlo, Ljubelj in Jezersko ter na cestah, kjer se sneg oprijema cestišča, pa je po podatkih Prometno-informacijskega centra za državne ceste obvezna zimska oprema.
Arso je ponoči izdal novo opozorilo, da lahko ob lokalnih nalivih močneje narastejo manjše reke in hudourniki, zlasti na območjih zgornjega Posočja, Zgornjesavske doline, Pohorja in Koroške.
V zgodnjih jutranjih urah sta opozorilni pretok presegli Mestinjščica v Sodni vasi in Rogatnica v Podlehniku, a se njuno naraščanje že umirja. Ostale manjše reke na vzhodu države se ravno tako umirjajo oz. že upadajo.
Rečne struge na severozahodu države so polne. Pretok reke Soče v Solkanu je ponoči še vedno presegal opozorilno vrednost, a naj bi začel upadati. Naraščanje Save Bohinjke se ravno tako umirja. Njen pretok v Bodeščah je presegal opozorilno vrednost in je ponoči znašal okoli 270 kubičnih metrov na sekundo.
Danes čez dan bodo manjše reke po državi prehodno upadle, še vedno pa bodo po napovedih Arsa naraščale večje reke, in sicer Mura, Krka in Sava v spodnjem in srednjem toku.
Proti večeru in v noči na ponedeljek pa bodo reke po državi znova porasle, sprva na zahodu, kasneje pa tudi v osrednjem in vzhodnem delu države. V noči na ponedeljek bo morje ob slovenski obali močneje vzvalovano.
Padavine bodo po napovedih meteorologov oslabele in se nato znova okrepile v noči na ponedeljek. V noči na ponedeljek se pod Karavankami in Kamniško-Savinjskimi Alpami obeta tudi močan severni veter, na Primorskem pa burja. Zelo vetrovno bo tudi drugod po Sloveniji, veter pa bo oslabel v noči na torek.
Največ težav na Koroškem in severnem Primorskem
Čeprav so minulo noč padavine nekoliko oslabele, so imeli predvsem na Koroškem in severnem Primorskem, pa tudi drugod po Sloveniji težave zaradi naraslih voda in zemeljskih plazov. V Škalah v občini Velenje se je ponoči utrgal plaz, voda pa je zalivala prostore podjetja Lip Bled in kurilnico bolnišnice Golnik.