Med rastlinskimi pridelki se je najbolj podražil krompir (vključno s semenom), in sicer za 162,8 odstotka. Sledile so zelenjadnice, sadike in cvetje (+46,6 odstotka), nato pa sadjarski pridelki (+30,9 odstotka). Žita so se podražila za 17,2 odstotka.
Med živalmi in živalskimi proizvodi so se živalski proizvodi podražili za pet odstotkov, medtem ko je bila rast cen živali za zakol v drugem četrtletju na letni ravni 1,6-odstotna.
Statistični urad je objavil tudi gibanje cen inputov v kmetijstvu, s katerimi spremljajo gibanje cen proizvodov in storitev za tekočo porabo (npr. cene semen poljščin, gnojil, krmil) ter za investicije v kmetijstvu (npr. cene kmetijske mehanizacije in opreme).
Cene inputov v kmetijstvu so bile v drugem trimesečju povprečno za 0,8 odstotka nižje kot v prvem četrtletju letos in za 4,7 odstotka višje kot v drugem četrtletju lani.
Cene proizvodov in storitev za tekočo porabo v kmetijstvu so se na četrtletni ravni znižale v povprečju za 1,3 odstotka: najbolj so se znižale cene energije in maziv (v povprečju za 3,6 odstotka), sledile so cene gnojil (2,2 odstotka) in cene krmil (dva odstotka).
Proizvodi in storitve za investicije v kmetijstvu so bili na četrtletni ravni medtem dražji v povprečju za 0,3 odstotka. Cene opreme so se zvišale v povprečju za 0,3 odstotka (za 0,3 odstotka so bile višje tako cene mehanizacije in druge opreme kot tudi cene transportne opreme), cene drugih zgradb pa so se zvišale v povprečju za 0,2 odstotka.