Slovenija

Zakaj preverjanje premierkinega magisterija traja tako dolgo?

STA / S.R.
17. 6. 2013, 13.46
Posodobljeno: 9. 8. 2017, 09.52
Deli članek:

Premierka Alenka Bratušek je v DZ povedala, da ne ve, kdaj bo končan postopek preverjanja, ali je njena magistrska naloga plagiat.

Mediaspeed
Bratuškova bi si želela, da se postopek preverjanja čimprej konča.

Si pa želi, da bi bil končan čim prej. Vodjo poslanske skupine SDS Jožeta Tanka je namreč zanimalo, kaj je po mnenju premierke razlog, da postopek preverjanja plagiatorstva njene magistrske naloge traja toliko časa. Tanko je v poslanskem vprašanju Bratuškovi opozoril, da je v primeru ugotavljanja, ali je diploma nekdanjega mariborskega župana Franca Kanglerja plagiat, postopek trajal en mesec, v primeru ugotavljanja plagiatorstva nekdanjega poslanca PS, danes nepovezanega poslanca Boruta Ambrožiča in državnega svetnika Bojana Kekca pa tri mesece. V primeru premierke pa bo besedah Tanka postopek traja že tri mesece in bo sodeč po informacijah iz medijev trajal še nekaj mesecev.

Bratuškova je poudarila, da so univerze pri vodenju postopkov preverjanja plagiatov samostojne, zato sama, še manj pa Tanko, ne moreta posegati v te postopke.

Sama bi si želela, da bi bil postopek preverjanja njene magistrske naloge končan čim prej. Znova je ponovila, da ima glede naloge čisto vest. Poudarila je še, da kakršna koli že bo odločitev fakultete "iz mojih ust ne boste slišali, da je šlo za politično zaroto, prav tako pred fakulteto ne bom prižigala sveč". Sicer pa mora biti po besedah premierke toleranca do plagiatov ničelna.

Bratuškova bi si, kot je dejala, tudi želela, da bi imeli v poslanski skupini SDS za vse enaka merila. Pri tem je spomnila, da je bil nekdanji poslanec SDS Branko Marinič obsojen za to, ker je na izpit poslal nekoga drugega, prav tako pa naj bi nekdanja poslanka SDS Alenka Koren Gomboc ponaredila spričevalo. Oba pa sta bila po besedah Bratuškove še nekaj časa poslanca tudi potem, ko so se nepravilnosti že ugotovile.

Zanimivosti

neprepoznavni_1
Preprost program

Postanite neprepoznavni v samo nekaj tednih

možgani, glava
Psihološki pojav

Znanstveniki spreminjajo navade v možganih

gebhard rosmanith (1)
Intervju

Na koncu ljudje jedo tisto, kar je v interesu korporacij

zanositev
Zgodba Melite Slavič

Rodila pri 46 letih: ni besed, ki bi opisale, kaj sem čutila, ko sem ga prvič zagledala

hladilnik, prenajedanje, nočni prigrizek
Zdravi prigrizki

Ste tudi vi nenehno lačni in brskate po hladilniku?

viki-groselj
Intervju

Viki Grošelj se po petdesetih letih vrača pod veličastni Makalu