Prišlo je tudi nekaj deset nasprotnikov Janše. Dogajanje pred sodno palačo je minilo mirno, zbrani pa so se po dobri uri, okoli 16. ure, razšli. Med shodom je na sodišču potekal narok v zadevi Patria, ki se je končal okoli 15. ure, po njem pa je Janša ob vzklikanju množice, ki je kričala "Janša, Janša", sodišče zapustil.
Udeleženci shoda, med katerimi je bilo tudi nekaj vidnih članov SDS, pa tudi pesnik Tone Kuntner, so z napisi sporočali: "Za resnico gre", "Janša s tabo smo nastali, s tabo gremo do konca" in pa "Brez dokazov, danes jaz, jutri ti, konec osebne svobode". Videti je bilo tudi nekaj slovenskih zastav.
Pred sodiščem se je zbralo tudi nekaj nasprotnikov Janše, ki so vzklikali "Janša v zapor".
Dogajanje je spremljalo nekaj deset policistov, shod pa je z izjemo nekaj besednih spopadov med podporniki in nasprotniki Janše minil mirno.
Nekdanji generalni sekretar Janševe vlade Božo Predalič je za STA povedal, da se je shoda udeležil iz podobnih razlogov kot pred 25 leti, ko je bil na Roški protest v procesu JBTZ. "Zdi se mi nesprejemljivo, da se slovenske državljane obtožuje brez konkretnih dokazov," je dejal.
Dolgoletna sodelavka Janeza Janše in pokojnega Jožeta Pučnika Vera Ban je pred sodišče prišla zato, ker meni, da sodišče ni dovolj objektivno. "Navsezadnje že ves čas poslušamo eno in isto; na neznanem kraju, ob neznanem času ..." Po njenem prepričanju bi bilo lahko tožilca pred vso slovensko javnostjo sram za izmišljotine, ki jih je izrekel proti Janši.
Nasprotnik Janše, Vilko Brus iz Ajdovščine, pa je dejal, da so se pred sodiščem zbrali zato, ker želijo zagotoviti neodvisno in objektivno sojenje. Želijo dati tudi vedeti, da še obstaja razum in tisto, čemur "pravimo zahteva, da se povrnejo vrednote, ki smo jih izgubili leta 1991, denimo poštenost". Za Janšo namreč meni, da ni pošten.
Skupina "Zgodovina se ponavlja... Ne dovolimo!", ki podpira Janšo, je shod napovedala že pred dnevi na družbenem omrežju Facebook, druga skupina "Janša mora v arest" pa tik pred današnjim narokom. Noben od obeh shodov po navedbah policije ni bil napovedan.
Že ponoči so sicer neznanci na pročelje sodne palače v Ljubljani napisali grafit "JJ kriminalec - v zapor z njim", ki pa so ga že odstranili. V noči s sobote na nedeljo so neznanci popisali tudi pročelje stavbe na Roški in spominsko ploščo, ki so jo ob 25. obletnici afere JBTZ postavili v petek.
Na slednje se je odzvalo Združenje za vrednote slovenske osamosvojitve (VSO), ki je ocenilo, da je šlo za "strahopetno mazaško akcijo". Kot so zapisali, "takšne stvari ponoči počenjajo fašisti nad spomeniki slovenskega narodnega odpora v zamejstvu, svoje čase pa je to nad podobnimi spomeniki na avstrijskem Koroškem počenjala SDV". "Zdi se, da so na delu ideološki nasledniki tistih, ki načrtno črnijo tiste točke v slovenski zgodovini, ki nas družijo," so zapisali. Dodali so še, da lahko nasprotniki na pročelje Roške "zlijejo hektolitre črnila in si izmislijo še takšne napise, njenega izročila in duha ne morejo prekriti".
Protesti pred ljubljanskim sodiščem
Pred stavbo Okrožnega sodišča v Ljubljani, v kateri se je zaključila glavna obravnava v zadevi Patria, se je v podporo Janezu Janši zbralo kakšnih 500 ljudi, ki so skandirali njegovo ime.