Omenjena skupina redno spremlja skladnost delovanja s protikorupcijskimi instrumenti Sveta Evrope v 49 državah članicah te organizacije.
Greco ugotavlja, da v Sloveniji obstajajo jasna pravila glede vprašanj, kot sta sprejemanje daril in nezdružljivost funkcij, za poslance, sodnike in tožilce.
Opozarja pa, da bi bilo treba za to, da bodo pravila učinkovala, sprejeti kodeks obnašanja za poslance, vključno z navodili o nasprotju interesov, darilih in drugih ugodnostih, zlorabi informacij in javnih sredstev, stikih s tretjimi osebami, vključno z lobisti, in ohranjanju ugleda, ter izdelati mehanizem nadzora in sankcij.
Greco poziva tudi k okrepitvi vloge vodilnih organov v pravosodju pri razvoju integritete in upravljanju s korupcijskimi tveganji.
Med priporočili je tudi, naj slovenske oblasti razmislijo o reviziji postopka za imenovanje sodnikov vrhovnega sodišča, zato da se zmanjša možnost za politično vplivanje.
Greco poziva, naj se za preprečitev nasprotja interesov uvedejo jasna pravila oziroma smernice za primere, ko sodniki ali tožilci odidejo v zasebni sektor.
Skupina pa je tudi izrazila zaskrbljenost glede odločitve prejšnje vlade, ki je tožilstvo prenesla s pravosodnega pod notranje ministrstvo, češ da bi to utegnilo voditi v zmanjšanje neodvisnosti tožilcev.
Priporoča še, da se za zagotovitev ustrezne opremljenosti za učinkovito opravljanje nalog, ki jih ima Komisija za preprečevanje korupcije v zvezi s poslanci, sodniki in tožilci, povečajo kadrovski in finančni viri komisije na področjih prijave premoženjskega stanja, lobiranja in nasprotja interesov.
Greco je sicer za Slovenijo pripravil 19 priporočil, njihovo izvajanje pa bo preučil v drugi polovici prihodnjega leta.