Kratki animirano-dokumentarni film Babičino seksualno življenje režiserke Urške Djukić je na festivalu v francoskem Les Arcsu prejel nagrado posebne omembe žirije, ki je v svoji obrazložitvi zapisala: »Za besede filma, ki prihajajo od daleč in ki so še vedno močno razumne; za njegovo drznost, skromnost, izvirnost in rahločutnost do tematike, ki je prikazana z veliko čustvene teže. Za pripovedno (narativno) strukturo filma, njegovo globoko domišljijskost, njegov humor znotraj drame in njegovo združevanje form, ki poudari bistvo.«
Večkrat nagrajeni film Babičino seksualno življenje pripoveduje o kratkem izletu v zgodovino intimnosti podeželske babice, ki povzema odnos, v katerem so bile ženske v prvi polovici 20. stoletja pod streho strogih cerkvenih naukov in splošnih družbenih konvencij razumljene kot objekt za potešitev spolne sle svojih mož.
Navdih za film je avtorica črpala iz pričevanj žensk, ki jih je Milena Miklavčič zbrala v knjigi Ogenj rit in kače niso za igrače. Scenarij za film sta napisali režiserka, ki je film tudi zmontirala in Maria Bohr. Ko-režiserka in animatorka je Émilie Pigeard, glasove so posodili Doroteja Nadrah, Jure Henigman, Mara Vilar, Božena Zabret in Bojana Ciglič, skladatelj glasbe je Tomaž Grom, zvok je oblikoval Julij Zornik.
V tekmovalni program kratkih filmov so se poleg Babičinega seksualnega življenja uvrstili še trije kratki slovenski filmi, in sicer Steakhouse animatorke in režiserke Špele Čadež, letošnje prejemnice Prešernovega sklada, Sestre režiserke Katarine Rešek – Kukle, letošnji zmagovalec festivala v Clermont Ferrandu, in kratki manjšinski koprodukcijski film Kazenski strel režiserja Roka Bička.