O Kipfovem primeru smo sicer že pisali pred nekaj meseci v našem mediju. Takrat je bilo znano samo, da je Kipf skesano priznal svojo krivdo na sodišču, a kazen takrat še ni bila izrečena. Govora je bilo o tem, da bi mu naj grozilo do največ sedem let zapora in do 500.000 dolarjev denarne kazni.
Če na kratko obnovimo: Kipf je v priznanju krivde na sodišču razložil, da je v začetku leta 2023 izpolnil mrliški list na Havajih in sebe podpisal kot izdajatelja zdravniškega potrdila o smrti in tako pravzaprav sam potrdil lastno smrt. Pri tem je uporabil ukraden digitalni podpis zdravnika, pri čemer je navedel svoje ime, naslov in številko licence, kar je posledično pomenilo, da je bil Kipf registriran kot preminuli v številnih državnih bazah podatkov. S tem se je želel izogniti plačevanju preživnine za otroka.
Kipf je bil zaradi omenjenega dejanja v ponedeljek obsojen na 81 mesecev zapora in mora po zvezni zakonodaji prestati 85 odstotkov zaporne kazni. Ko bo izpuščen, bo moral biti še tri leta pod budnim nadzorom ameriškega urada za pogojne kazni, piše v sporočilu.
"Ta shema je bila ciničen in nevaren način, ki je delno temeljil na neopravičljivem cilju izogibanja obveznostim preživnine za otroke," je dejal Carlton S. Shier, IV, državni tožilec ZDA za vzhodno okrožje Kentuckyja. "Ta primer je tudi opomnik, kako škodljivi so lahko kriminalci z računalniki in kako zelo pomembna je računalniška in spletna varnost za vse nas."