Sršenji pik povzroči alergijsko reakcijo pri ljudeh, ki so alergični na osji strup; čebelji strup je po sestavi drugačen, zato tisti, ki so nanj alergični, na sršenjega verjetno niso.
Tomislav je hitro stopil do soseda, da bi mesto pika namazal z žganjem ali drugim močnim alkoholom. Še preden bi mu sosed prinesel alkohol, se je Tomislav že zgrudil. Sosed mu je nudil prvo pomoč, masiral mu je srce, ga oživljal, njegova žena pa je poklicala reševalce. Še pred njihovim prihodom je umrl.
Ob tem tragičnem dogodku zapišimo nekaj besed v bran evropskemu sršenu. Strokovnjaki pravijo, da sršen ni agresivna žuželka, vsekakor manj od radovedne ose. Njegov strup je celo kanček šibkejši od čebeljega, je pa lahko zelo boleč. Pri alergičnih ljudeh lahko povzroči resno anafilaktično reakcijo, ki izhaja iz prekomernega imunskega delovanja. In prav to se je najverjetneje pripetilo nesrečnemu Tomislavu.
Na Hrvaškem sicer pravijo, da so v zadnjih dveh letih opazili azijskega sršena. Ta je morilec čebel, za človeka pa ni nevarnejši od evropskega. Azijskega sršena tudi ne gre zamenjavati, kar se pogosto dogaja, z orjaškim japonskim sršenom. Ti v žrtev vbrizgajo več strupa kot drugi sršeni. Njihovi piki so tudi zelo boleči in zahtevajo zdravljenje v bolnišnici.