»Spoštovana sodnica, v celoti priznam,« je bil odločen 45-letnik, sicer specialni povratnik s področja premoženjskih deliktov. Ponudbo tožilca Jožeta Jarca, enotno kazen sedem let in 11 mesecev zapora, je sprejel brez ugovorov.
Tudi zagovornik obtoženca, odvetnik Anže Godec, je se je s kaznovalnim predlogom strinjal, predlagal je le odpravo pripora, ki si ga je zaželel tudi Đajić, a je ostal realist: »Glede na sodno prakso in težo kaznivega dejanja dvomim, da mi ga bodo odpravili.« V končni besedi je potem poudaril, da je po zadnjem odpustu iz zapora nekoliko izgubil kompas in si izbral napačno pot, zdaj pa se je na novo oženil in sklenil, da kaznivih dejanj ne bo več ponavljal.
Skoraj dvajset let kriminalne preteklosti
Ljubljanski okrožni sodnici Ani Testen glede na sklenjen dogovor s tožilstvom ni ostalo drugega, kot da sledi predlogu, v končni besedi pa je poudarila, da gre za »izjemno milo kazensko sankcijo« in da bi ga sama, med sojenjem, če bi mu bili očitki dokazani, prisodila najmanj 20 let. »Niste zašli s poti, ko ste prišli iz zapora. Odšli ste na pot, na kateri ste bili že od leta 1997.« Takrat si je za rop prvič prislužil dve leti zapora. Potem so mu sodili še za deset velikih tatvin, poskus velike tatvine, dve tatvini, promet z mamili in nasilništvo, je bilo slišati ob branju kazenske evidence. Đajiću je sodišče tudi odvzelo predelano polavtomatsko pištolo kalibra devet milimetrov s štirimi pripadajočimi naboji, železni »pajser« in skuter Piaggio Typhoon ter mu podaljšalo pripor do pravnomočnosti sodbe. Nakraden denar bo moral vrniti, plačila stroškov postopka pa je bil oproščen.
Ob zadnjem ropu ga je presenetil policist
Koprčanov modus operandi je bil vseskozi enak: na kraj zločina se je pripeljal s skuterjem, v banko je vstopil s čelado na glavi in zaposlenim oziroma strankam s pištolo zagrozil, naj se umaknejo oziroma uležejo na tla, sam pa je potem preskočil pult in ukradel skupno 51.453 tisoč evrov. Od novembra lani do marca letos, ko je bil prijet, je oropal štiri poslovalnice bank v Ljubljani: tri Delavske hranilnice in poslovalnico SKB. Ob zadnjem podvigu, ropu hranilnice na Dunajski cesti, se je v banki nahajal tudi policist v civilu, ki je Đajića potem zadržal do prihoda patrulje. Kot je zapisano v obtožbi, je ropar policista med prerivanjem z montirnim železom udaril po glavi in mu povzročil lažjo telesno poškodbo.