Sojenje bi se včeraj moralo nadaljevati z zaslišanjem upravnika stanovanjskega bloka na Cesti Dolomitskega odreda v Ljubljani, po katerem naj bi zmagoslavni kmet 9. novembra lani okoli 20. ure lomastil skupaj z neznanim storilcem.
A ker možakar vabila ni prevzel, sodnici Ireni Škulj Gradišar ni preostalo drugega, kot da glavno obravnavo preloži. Lov na resnico se bo tako nadaljeval v začetku septembra.
Aretiran pri viškem pokopališču
Faki je po navedbah tožilstva z neznanim storilcem skozi garažo vlomil v stanovanje, ker pa ob pregledu nista našla vrednejših predmetov (zaradi predhodne izkušnje sicer premožnejše družine z vlomilci), sta odšla praznih rok in ostalo je zgolj pri poskusu kaznivega dejanja.
Njena.si
Inina zgodba: to je recept za njeno popolno preobrazbo
5 let zapora je najvišja predvidena kazen za veliko tatvino, tudi če je ostalo le pri poskusu.
Med odhajanjem iz bloka sta storilca presenetila dva soseda, a je lopovoma uspelo pobegniti v smeri viškega pokopališča, enega od sosedov pa sta mimogrede poškropila s solzivcem. Obtoženi se je sicer zagovarjal, da sploh ne ve, kje je omenjeni stanovanjski blok. Kritičnega večera je bil pri tašči, ki stanuje kakšne štiri kilometre od kraja zločina, potem pa je okoli osme ure odšel domov, ko ga je pri viškem pokopališču prestregla policija. Da bi zbežal, Fakiju na kraj pameti ni padlo, saj ni storil nič napak. Povedal je tudi, da nikakor ni smrdel po solzivcu, kot so v preiskavi izpovedovali policisti, ampak po parfumu ...
Nepoboljšljiv: Faki že večkrat obsojen
Zaradi poslovne goljufije leta 2013 so mu prisodili pet mesecev pogojnega zapora s preizkusno dobo pet let, tako da je rop in vlomno tatvino izvršil v času preizkusne dobe.
Zaradi malomarnosti sodišča še vedno priprt?
Dvaintridesetletniku za poskus velike tatvine grozi do pet let zapora, novembra lani pa je bil že obsojen na dve leti in osem mesecev zapora, in sicer zaradi ropa in vlomne tatvine. Sodba je že maja postala pravnomočna, a Faki je še zmeraj v priporu, kjer so razmere bistveno slabše kot v zaporu, česar njegov zagovornik, odvetnik Andrej Baraga, preprosto ne razume. Po njegovih besedah bi moralo sodišče Čauševića pozvati na prestajanje kazni po pravnomočnosti sodbe, in ker ga še vedno ni, odvetnik Baraga ne vidi druge razlage, kot da gre za malomarnost sodišča. Ob tem je Baraga poudaril, da je njegov klient za poskus vloma že osem mesecev v priporu, kar se mu prav tako zdi nerazumljivo in sploh nesorazmerno teži očitka.
Oškodovancu bi rezala prste
V tej z obsodbo zaključeni zgodbi se je Faki podviga lotil z dve leti mlajšim bratom Mirsadom. Brata Čaušević sta med sojenjem priznala, da sta 30. aprila 2014 vlamljala v stanovanjsko hišo družine Belović oziroma Šturm na Ižanski cesti v Ljubljani. Ko pa ju je slišal eden od mlajših domačih in vprašal, kdo je, sta mu odgovorila: »Babi!« Mladenič je »babici« odprl vrata, nakar ga je Mirsad s pestjo udaril v obraz in ga začel daviti, hkrati pa ga je spraševal po zlatu, sefu in denarju, medtem ko je Fahrudin iskal dragocenosti. Ob tem sta oškodovancu grozila, da mu bosta odrezala prst, če ne spregovori, nato pa sta ga zaprla v kopalnico in vrata založila s predalnikom, polnim knjig. Iz hiše sta nakradla za okrog 90 tisoč evrov dragocenosti, Faki pa je 15. julija vlomil še v stanovanje družine Bešić na Štihovi ulici v Ljubljani, kjer je obogatel za dodatnih 11 tisočakov.