Fakulteta je Ravnika, ki je inštitut vodil 23 let, odpustila, ker je domnevno prodajal trupla oziroma njihove dele, ki so bila darovana inštitutu za učne in raziskovalne namene. To naj bi storil brez soglasja medicinske fakultete, a z njenim logotipom.
Tako je novembra lani dobil odpoved z očitkom, da je od aprila 2012 do januarja 2015 kot predstojnik inštituta za anatomijo medicinske fakultete v imenu in na račun fakultete sestavil, izdal in podpisal 13 računov, ki so bili skupaj vredni nekaj več kot 30 tisoč evrov, in jih poslal tujim družbam. Poleg tega je na račune napisal navodilo, naj se zaračunani zneski nakažejo na njegov osebni račun.
Kršil obveznosti iz delovnega razmerja
Fakulteta je na sodišču vztrajala, da je bila odpoved zakonita in utemeljena, saj da je Ravnik s svojim ravnanjem kršil obveznosti iz delovnega razmerja, ki imajo znake kaznivega dejanja. Ravnik pa je vztrajal, da je bila odpoved podana prepozno, in sicer po preteku 30-dnevnega subjektivnega zakonskega roka, poleg tega pa je nepravilna in posledično nezakonita, saj da je sporne račune izdajal za honorarno delo, ki ga je opravljal zunaj delovnega časa in za katero je delodajalec vedel.
Upravičeno in pravočasno ostal brez službe
Delovno sodišče pa je ugotovilo, da je bila odpoved delovnega razmerja pravočasna. Prav tako je ugotovilo, da je Ravnik s tem, ko je izdajal račune za svoje honorarno delo na papirju z glavo in logotipom fakultete, čeprav za to ni bil pristojen, ter od naslovnikov zahteval, naj denar nakažejo na njegov bančni račun, izpolnil znake dveh kaznivih dejanj, in sicer ponareditve listin in zlorabe uradnega položaja ali uradnih pravic. Ker se Ravnik na odločitev sodišča ni pritožil, je ta pravnomočna.
Še v drugih predkazenskih postopkih
Medicinska fakulteta je sicer zoper Ravnika podala tudi kazensko ovadbo na specializirano državno tožilstvo zaradi kaznivega dejanja zlorabe položaja ali zaupanja pri gospodarski dejavnosti in kaznivega dejanja ponarejanja listin, zadeva pa je še v fazi predkazenskega postopka.