Prvi zvezdnik seznama je 26-letni v Belgiji rojeni Salah Abdeslam, ki ga iščejo zaradi vpletenosti v teroristične napade v Parizu 13. novembra lani. Abdeslam naj bi bil zadolžen za logistiko, najel naj bi avtomobile, varna stanovanja, priskrbel pa naj bi tudi orožje. Med napadom si je očitno premislil, poklical na pomoč v Bruselj ter uspešno pobegnil.
Vsaka država v EU ima možnost, da na seznam doda dva najbolj iskana zločinca v svoji državi.
Slovenska policija se je odločila za Radomirja Cvijanovića – Raleta, ki je zaslovel po ropu SKB banke v Ljubljani konec oktobra 2005. Medtem ko je sodišče Dejana Vidmarja in Saša Noseta že obsodilo na 15 oziroma 14 let zapora, pa je 31-letni Cvijanović še na begu.
Ob pomoči Evropskega policijskega urada Europol bodo na spletni strani na voljo informacije glede odmevnih mednarodno najbolj iskanih kriminalcev, ki so obtoženi ali osumljeni, da so v Evropi izvedli resna kazniva ali teroristična dejanja.
Namen projekta je povečati varnost znotraj EU, gre pa za prvo pobudo na panevropski ravni za skupno predstavitev seznama najbolj iskanih ljudi. Od danes naprej lahko tako državljani v EU, pa tudi zunaj njenih meja prek spletne strani podajo uporabne informacije, po želji tudi anonimno.
Spletna stran bo na voljo v 17 jezikih, z njeno vsebino pa bodo upravljale ekipe ENFAST v državah članicah. Te bodo na spletno stran dodajale najbolj iskane ubežnike v svojih državah in takoj neposredno dobivali sledi o njih. Vsaka država bo lahko objavila omejeno število tarč. Podatki o njih bodo redno posodobljeni.