Črna kronika

Erjavec umaknil pralni stroj, ne pa omare

tr
14. 11. 2015, 06.58
Posodobljeno: 9. 8. 2017, 09.58
Deli članek:

Včerajšnji petek trinajsti je bil uspešen za Špelo Pretnar in zunanjega ministra Karla Erjavca. Na ljubljanskem okrožnem sodišču sta našla skupni jezik.

Grega Wernig
Špela Pretnar

Zunanji minister in predsednik Demokratične stranke upokojencev Karl Erjavec je proti nekdanji vrhunski športnici Špeli Pretnar vložil tožbo zaradi vznemirjanja lastninske pravice. Jedro spora med njima je bil skupni predprostor v izmeri slabih šest kvadratnih metrov v prvem nadstropju spomeniško zaščitene zgradbe v Stari Ljubljani, ki vodi tako do stanovanja Pretnarjeve kot do Erjavčevega stanovanja. V tem stanovanju je včasih stanovala Erjavčeva mama. Ta je stanovanje razdelila na dva dela, enega je odstopila sinu, drugega hčerki, ki je svoj del prodala in je zdaj v lasti Pretnarjeve. V delu, ki ga ima v lasti Erjavec, bivata njegova hči Ines Erjavec, na katero je vpisana dosmrtna služnost, in njen partner. Pred stanovanjema pa je hodnik oziroma sporni predprostor.

MOTEČI PRALNI STROJ IN OMARA 

Lani jeseni so v tem predprostoru Erjavčevi namestili pralni stroj in omaro, ki sta ovirala Pretnarjevo pri dostopu do stanovanja. Ker so ju tam namestili brez njene privolitve in ju niso umaknili po njeni prošnji, je na ljubljansko okrajno sodišče vložila tožbo zaradi motenja posesti in zahtevala, naj se moteča predmeta odstranita. Nedavno so ji višji sodniki dali prav in zdaj tam ni več pralnega stroja.

KONTRATOŽBA

Erjavec ni stal križem rok in je po njeni tožbi vložil tožbo na ljubljansko okrožno sodišče. Bil je prepričan, da gre pri hodniku za predsobo njegovega stanovanja, zato bi po njegovem mnenju Pretnarjeva morala narediti novi (lasten) vhod skozi notranji atrij hiše. Kot rečeno, sta vpletena našla skupni jezik. Na poravnavni narok sta prišla le njuna odvetnika, ki nista želela dati izjave. Je pa bila bolj zgovorna Špela Pretnar; v telefonskem razgovoru nam je zaupala, da sta se dogovorila, da v zameno, da ona dovoli, da omara ostane, Erjavec umakne tožbo. »Ves čas sem bila prepričana, da mi bo sodišče ugodilo, zato nisem pričakovala drugačnega razpleta. Sem vesela, da živim v pravni državi.«