Kenda je za STA dejal, da se puščanje otrok v razgretem avtomobilu, kjer se lahko temperatura že po 10 minutah povzpne na 60 stopinj Celzija, večini ljudi zdi nepredstavljivo. Vendar pa se to še vedno dogaja, tako da sklepa, da "tisti, ki to počnejo, očitno ne berejo časopisov in gledajo televizije", kjer se skoraj vsakodnevno opozarja na nevarnosti takšnega početja.
Na Policijski upravi Ljubljana so potrdili, da glede staršev otroka zbirajo obvestila o sumu kaznivega dejanja zanemarjanja mladoletne osebe.
Po njegovem mnenju bi morali starše o takšnih nevarnostih dodatno ozavestiti bodisi v šolah, ki jih starši obiskujejo še pred porodom, ob vstopu v vrtec in ko pridejo na prvi pregled k pediatru.
Zanimivosti
Odgovorno v prihodnost z naložbenim zavarovanjem
Vidi pa Kenda pozitivno plat obveščanja medijev o teh nevarnostih tudi v tem, da so ostali ljudje postali zelo pozorni in občutljivi, če vidijo otroka samega v razgretem avtu. Policijo je namreč o otroku v vozilu obvestila mimoidoča občanka. Sedemmesečni dojenček naj bi bil v vozilu vsaj 20 minut.
Ker se otrok ni odzival na trkanje po steklu in klicanja, prav tako so opazili, da je premočen, so policisti razbili steklo in dojenčka rešili iz vozila. Otroka so nato prevzeli reševalci in ga odpeljali v bolnišnico.