Jocić sicer trenutno prestaja 15-letno zaporno kazen zaradi napeljevanja k umoru Gorana Marjanovića leta 1995.
Milenko Kuzmanović, ki je bil obsojen na pet let zapora zaradi pomoči pri umoru - priskrbel je namreč potne liste, s katerimi so odgovorni po umoru zbežali iz hrvaške -, bo medtem moral na končno odločitev še počakati. Prizivno sodišče je namreč njegov primer zaradi hujših postopkovnih napak vrnilo v obravnavo na prvo stopnjo.
Nasprotno se je prizivno sodišče v danes objavljeni odločitvi strinjalo s sklepom prve stopnje, da iz predstavljenih dokazov nedvoumno izhaja, da je Milovanović nabavil eksplozivno napravo z aktiviranjem na daljavo, ki jo je nato namestil v prtljažnik motornega kolesa, tega pa parkiral tik ob Pukanićevem avtomobilu. Milovanović je bil tudi na Hrvaškem zaradi svoje vloge pri umoru obsojen na 40 let zapora.
Njena.si
Inina zgodba: to je recept za njeno popolno preobrazbo
Glede Jocića je medtem srbsko prizivno sodišče kot pravilno ocenilo zaključek prvostopenjskega sodišča, da tožilstvo za organizirani kriminal ni uspelo predstaviti jasnih in enoznačnih dokazov o njegovi krivdi.
Jociću, bolj znanemu po vzdevku Joca Amsterdam, so očitali, da je v Srbiji organiziral kriminalno združbo, ki je ubila Pukanića in njegovega sodelavca Nika Franjića. Pred tem naj bi se preko Slobodana Đurovića z "neidentificirano osebo" dogovoril za 1,5 milijona evrov plačila za umor Pukanića. Đurović je bil na Hrvaškem obsojen na 22 let zapora.
Lastnik hrvaškega Nacionala Pukanić in njegov sodelavec Franjić sta bila ubita oktobra 2008 v eksploziji, ki je odjeknila na parkirišču pred sedežem Nacionala v Zagrebu. Pukanić je bil tarča napada, medtem ko se je Franjić zgolj slučajno znašel tam. Motiva za Pukanićev umor kot tudi dejanskega naročnika doslej niso razkrili.