32-letni Dhanuson Dharmasena je bil obtožen, ker naj bi postopek obrezovanja izvedel na neki ženski, potem ko je ta leta 2012 rodila v bolnišnici, kjer je bil zaposlen. Za posledicami poroda je 24-letnica kasneje umrla.
Prvič je bila sicer ženska obrezana pri šestih letih v Somaliji, zdravnik pa jo je po porodu, ko so se ji strgali šivi, znova zašil. Kot je vztrajal obtoženi je zgolj zašil, kar je bilo nujno, in ni izvedel postopka obrezovanja. Tožilstvo je po drugi strani vztrajalo, da je zdravnik ponovil postopek genitalnega pohabljanja in da medicinskega razloga za to ni imel.
Kritiki so že od začetka opozarjali, da je tožilstvo za prvi tovrsten pregon izbralo relativno obroben in dvomljiv primer. Obramba je opozarjala, da se dela iz zdravnika "grešnega kozla" za napake, storjene v sami bolnišnici. Med drugim so namreč spregledali, da je ženska obrezana, nakar je bil s tem dejstvom prepozno - šele ob samem porodu - soočen Dharmasena.
Porota je odločitev, da ni kriv, v sredo sprejela po vsega pol ure premisleka. Dharmasena je po razsodbi dejal, da mu je "izredno odleglo". Kot je ponovil, je obrezovanje žensk zanj ostudna praksa, ki nima prav nobene zdravstvene utemeljitve.
Obtožen je bil v primeru tudi 41-letni Hasan Mohamed, ki je za žensko v bolnišnici prevajal. Tudi on je bil spoznan za nedolžnega.
Na svetu po ocenah živi okoli 100 do 140 milijonov obrezanih žensk. Vsako leto je obrezanih še približno dva milijona deklic. Postopki obrezovanja so zelo različni, od odstranitve le dela klitorisa pa do izredno hudih oblik pohabljanja spolovila, npr. z izžiganjem in jedkanjem.