Na uredništvo je pisala bralka, ki so jo pretekli petek okradli v znani ljubljanski diskoteki. Kot pravi, je ostala brez mobilnega telefona, njen prijatelj pa brez denarnice. Naslednji dan sta na Policijski postaji Ljubljana - center bojda čakala eno uro, da sta zadevo prijavila, saj naj bi imeli možje v modrem polne roke dela s procesiranjem podobnih primerov.
Lastnik ene od diskotek v prestolnici je za Svet24 pojasnil, da imajo v prazničnem času več gostov, posledično pa je tudi več tatvin. Policijo o neprilikah seveda redno obveščajo in ji predajajo posnetke nadzornih kamer. Po njegovem mnenju so na delu večje skupine tatov, ki se v prazničnem času pomikajo s »cveta na cvet« in izkoriščajo nepazljivost opite mladine.
Žeparstvo je kajpak razširjeno povsod po svetu. Kot ugotavljajo policisti, gre pogosto za organizirane skupine, izurjene za različne zvijače, s katerimi premotijo žrtev, še posebej aktivni pa so med prazniki: »Pred njimi vas lahko varuje le nenehna pozornost in določena mera nezaupanja do ljudi.«
Tistim, ki si boste praznične dneve popestrili z obiskom prireditev, kjer je mogoče pričakovati veliko ljudi, modri angeli svetujejo: »Ob udeležbi na teh dogodkih poskrbite za lastno varnost in varnost svojega premoženja. Če pa kljub temu postanete žrtev kaznivega dejanja, lahko pomagate pri izsleditvi storilca tako, da si poskušate zapomniti čim več podatkov – o videzu, starosti, smeri odhoda oziroma vožnje, prevoznem sredstvu ...«
Od hitrosti in vsebine prijave je v veliki meri odvisna tudi uspešnost prijetja storilca in posledično vračilo ukradenih predmetov. Zato incidente takoj prijavite najbližji policijski postaji oziroma pokličite na interventno telefonsko številko policije 113 ali anonimno številko policije 080 1200.