Derviševićeva je bila kot strojepiska v preiskovalnem oddelku ljubljanskega okrožnega sodišča zaposlena za nedoločen čas, in sicer od začetka leta 2006 do marca leta 2010. Kot je v obrazložitvi sodbe poudarila sodnica Polona Herman, je obsojena imela dostop do kazenskih zadev v sefu sodišča.
V neugotovljenem času med 1. oktobrom 2009 in 1. februarjem 2010 je, potem ko so kriminalisti od preiskovalnega sodnika dobili dovoljenje za izvajanje prikritih ukrepov, obvestila preprodajalce kokaina, da jim prisluškujejo. V zameno pa naj bi Derviševićeva dobila plačilo 500 evrov in nekaj droge.
S tem je po besedah sodnice ogrozila varnost in življenje tajnih delavcev ter otežila zbiranje dokazov, saj so preprodajalci nehali preprodajati drogo in komunicirati med seboj.
S tem je, kot je zapisano v sodbi, izvršila kaznivo dejanje izdaje tajnih podatkov iz koristoljubja. Sodni senat ji je, z upoštevanjem olajševalnih okoliščin, kot so nekaznovanost in materinstvo pet mesečni deklici, prisodil osem mesecev zapora. Pri tem je sledil predlogu tožilstva in obrambe, da se kazen izvrši s hišnim zaporom.
Zanimivosti
Ozaveščenost o pomenu zavarovanj se v Sloveniji iz leta v leto povečuje
K tej odločitvi je po besedah Hermanove pripomoglo tudi to, da je krivdo priznala ter da ni realne možnosti za ponovitev kaznivega dejanja, saj nima več zaposlitve in je na porodniškem dopustu.
V času hišnega zapora v stanovanju v Ljubljani se bo morala Derviševićeva držati navodil. Iz stanovanja se ne bo smela oddaljiti, razen v nujnih primerih, ko bo potrebovala medicinsko pomoč zase ali za svojo hčer. Zunaj se bo lahko gibala le med 11. in 12. uro, in sicer ne dlje kot 50 metrov od svojega domovanja. Ob ponedeljkih in četrtkih pa bo lahko med 8. in 9.30 odšla v trgovino za zagotovitev nujnih življenjskih potrebščin.
Nadzor hišnega zapora bodo izvajali ljubljanski policisti, ki bodo zaradi preverjanja njene prisotnosti lahko vstopili tudi v stanovanje. V primeru kršitve hišnega zapora bo kazen prestajala v zaporu, je še poudarila Hermanova.