Policisti o kaznivih dejanjih še zbirajo obvestila, v enem primeru pa so osumljencu zaradi suma, da bo ogrozil varnost žrtve, izrekli tudi ukrep prepovedi približevanja. Nasilnež se ne sme približati žrtvi v kraju kjer stanuje, dela in se vsakodnevno giblje, poleg tega je ne sme nadlegovati po telefonu.
Kaznivo dejanje »Nasilje v družini« stori oseba, ki v družinski skupnosti z drugim grdo ravna, ga pretepa ali drugače boleče ali ponižujoče ravna, ga z grožnjo z neposrednim napadom na življenje ali telo preganja iz skupnega prebivališča ali mu omejuje svobodo gibanja, ga zalezuje, ga prisiljuje k delu ali opuščanju dela ali ga kako drugače z nasilnim omejevanjem njegovih enakih pravic spravlja v skupnosti v podrejen položaj. Za kaznivo dejanje se storilec kaznuje z zaporom do petih let.
Zanimivosti
Priložnost: V štirih dneh brezplačno do hipno diplome - delavnica, ki vas bo navdušila!
Prijavo nasilja v družini lahko vloži vsakdo - žrtev, priča, otrok, mladoletnik, nevladna organizacija, zasebne in državne ustanove. Vložiti jo je mogoče kadar koli, na najbližji policijski postaji, s klicem na številko 113 ali anonimno, preko spletne strani policije http://www2.gov.si/e-uprava/prijavadn.nsf oziroma na anonimno telefonsko številko 080 12 00.
Žrtvam nasilja predlagamo, naj si pravočasno poiščejo pomoč in preprečijo trpljenje, ki ga večinoma doživljajo več let. Prijave so pomembne tudi zato, da bi nasilneže lahko čimprej soočali z odgovornostjo za njihova dejanja in preprečili najhujše.