Z zbiranjem obvestil na kraju je bilo sprva ugotovljeno, da je storilec na neugotovljen način predrugačil (iz nižjih vrednosti na višje) vrednosti igralnih bonov (izplačilnih oz. vrednostnih lističev ali ticketov) v igralnem salonu in jih kasneje s predrugačeno višjo vrednostjo menjal v gotovino na samopostrežni blagajni v prostorih igralnice.
Med preiskavo so bili pridobljeni dokazi, ki so potrjevali, da sta se za izvršitev kaznivih dejanj združila 37-letni državljan Slovenije in 47-letni državljan Italije. Slovenski državljan je s pomočjo specialističnega znanja računalništva z uporabo programske opreme za oddaljen dostop vdrl v informacijski sistem salona iger na srečo, kjer je tako neupravičeno dostopal do podatkovnih baz igralnice in v njih predrugačil oz. spremenil vrednosti posameznih igralnih bonov (ticketov), katere je predhodno v igralnici dvignil državljan Italije.
Ko je slovenski državljan v informacijskem sistemu igralnega salona predrugačil vrednosti na višje vrednosti (najpogosteje iz vrednosti nekaj evrov na vrednost 400 - 500 evrov), se je v prostore igralnice vrnil italijanski državljan in na samopostrežni blagajni zamenjal za gotovino igralne bone (tickete). Po izvršenem kaznivem dejanju je poskušal slovenski državljan izbrisati sledi v informacijskem sistemu igralnega salona, ki bi potrjevale vdor v informacijski sistem in prisotnost italijanskega državljana v prostorih igralnice, vendar pri tem ni bil najbolj uspešen. Pri forenzični preiskavi informacijskega sistema so bili najdeni elektronski dokazi in elektronski podatki, po njihovi najdbi pa so bili izvedeni še drugi preiskovani ukrepi, ki so pripomogli k identifikaciji in prijetju storilcev.
Na podlagi pridobljene odredbe Okrožnega sodišča v Kopru je bila opravljena hišna preiskava pri slovenskemu državljanu, kjer so bili zaseženi računalniki, GSM telefoni, nosilci elektronskih podatkov in drugi predmeti. Po opravljeni identifikaciji italijanskega državljana so pri preiskavi kaznivih dejanj sodelovali tudi italijanski varnostni organi, ki so pri italijanskemu državljanu opravili hišno preiskavo in zasegli več predmetov.
V nadaljevanju obsežne in kompleksne preiskave, je bilo med drugim zavarovanih in preiskanih 30 elektronskih naprav (strežniki, računalniki in ostali nosilci elektronskih podatkov), s ciljem najdbe sledov, dokazov in elektronskih podatkov, ki so pomembni za kazenski postopek. Preiskanih je bilo približno 6 TB (terabajtov) elektronskih podatkov.
S podrobnimi forenzičnimi preiskavami podatkov elektronskih naprav in ostalimi oblikami policijskega dela je bilo ugotovljeno, da je slovenski državljan na podoben način vdrl v informacijske sisteme še najmanj štirih gospodarskih družb, ki se ukvarjajo s prirejanjem iger na srečo na območju Slovenije, v eni izmed teh gospodarskih družb pa je s pomočjo italijanskega državljana tudi menjal za gotovino predrugačene igralne bone (tickete).
V okviru kriminalistične preiskave je bilo zoper osumljena zbranih dovolj materialnih in drugih dokazov za podajo kazenske ovadbe zaradi utemeljenega suma storitve dveh kaznivih dejanj velike tatvine (po 205. členu Kazenskega zakonika - zagrožena kazen do 5 let zapora) in petih kaznivih dejanj napad na informacijski sistem (po 221/II členu Kazenskega zakonika - zagrožena kazen do 2 let zapora).