Črna kronika

Predstavljala sta se za policista, vstopila v hišo in oropala moškega ter žensko

STA/M.J.
9. 12. 2013, 14.04
Posodobljeno: 9. 8. 2017, 09.53
Deli članek:

Policisti so v nedeljo okoli pol dveh zjutraj obravnavali rop v okolici Vodic. Po informacijah policije sta se moška predstavila kot policista in od lastnika stanovanjske hiše zahtevala, da jima odpre. Ko je lastnik hiše odprl vrata, sta ga storilca začela pretepati in od njega zahtevala denar, pri napadu pa sta uporabila tudi solzivec.

Thinkstock

Eden od storilcev je večkrat udaril in zlasal tudi žensko, ki je bila v hiši, so sporočili s Policijske uprave Ljubljana in dodali, da sta moška odnesla nekaj deset evrov gotovine in verižico ter zbežala neznano kam. Za napadena moškega in žensko so poskrbeli zdravstveni delavci, policija pa je začela z ukrepi za izsleditev storilcev.

Na ljubljanski policijski upravi ob tem poudarjajo, da mora policist, ki naloge izvaja v civilu, pred policijskim postopkom pokazati službeno izkaznico. "Če okoliščine tega ne dopuščajo, se mora predstaviti kot policist, takoj ko je to mogoče, pa se mora izkazati s službeno izkaznico," so dodali.

Policist mora poleg tega navesti razlog za policijski postopek, na zahtevo pa tudi povedati svoje ime in priimek ter policijsko enoto, v kateri dela. "Postopek policista v civilu se načeloma ne razlikuje od postopka policista v uniformi. Tako policist v uniformi kot v civilu mora pri opravljanju policijskih nalog spoštovati človekovo osebnost in dostojanstvo ter druge človekove pravice in temeljne svoboščine," so zapisali na policiji in opozorili, da je lahko odstopanje od navedenih pravil znak, da morda ne gre za policista.

V takšnih primerih na policiji predlagajo, da občani o tem obvestijo policijo. V primeru dvoma, da gre za policista, pa ne bo odveč, da občan prosi, da domnevni policist stopi na vidno mesto, s čimer se lahko prepriča, za koga gre.

Zanimivosti

neprepoznavni_1
Preprost program

Postanite neprepoznavni v samo nekaj tednih

možgani, glava
Psihološki pojav

Znanstveniki spreminjajo navade v možganih

gebhard rosmanith (1)
Intervju

Na koncu ljudje jedo tisto, kar je v interesu korporacij

zanositev
Zgodba Melite Slavič

Rodila pri 46 letih: ni besed, ki bi opisale, kaj sem čutila, ko sem ga prvič zagledala

hladilnik, prenajedanje, nočni prigrizek
Zdravi prigrizki

Ste tudi vi nenehno lačni in brskate po hladilniku?

viki-groselj
Intervju

Viki Grošelj se po petdesetih letih vrača pod veličastni Makalu