Kaj storiti, ko se v procesu preobrazbe vate zavrta dvom, ali si na pravi poti? Kako ravnati, ko so skušnjave tako velike, da bi najrajši klonil?
Ker se organizatorji akcije Popolna preobrazba zavedamo, da do sprememb življenjskega sloga vodi ne le fizična, ampak predvsem notranja, psihična moč, smo za izbrano peterico organizirali srečanje z znano in zelo uspešno psihoterapevtko dr. Veroniko Podgoršek.
Dr. Veronika Podgoršek ni le doktorica znanosti s področja družinske in zakonske terapije, pisateljica, kolumnistka in predavateljica, ampak tudi nadvse topla ženska z velikim srcem, ki je naših pet kandidatk z veseljem sprejela v svojem terapevtskem centru v Domžalah. Sončno popoldne je bilo kot nalašč za sproščen ženski klepet za ovalno mizo.
Tamara Djokić, Jasna Koper, Urša Vidmar, Marija Kos in Manuela Žgeč so si najprej zbistrile misli s požirkom vode, potem pa polepšale druženje še s srkanjem prav posebne, zelene kave z rožičevcem. Vse so jo poskusile prvič in bile navdušene nad polnostjo okusa, čeprav v njej ni mleka ne sladkorja.
Krizni načrt
Naša strokovnjakinja je zbrane kandidatke opozorila, da vedno ne bo šlo tako gladko in da morajo biti pripravljene tudi na trenutke šibkosti. »Zagotovo pride kriza po prvem ali drugem mesecu, ko se človek odloči za korenito spremembo v svojem življenju. In zato je dobro imeti pripravljen načrt, kako takrat ravnati. Ga že imate?« jih je izzvala in jim celo zadala »domačo nalogo«, da o tem temeljito premislijo in si načrt pripravijo.
Ko te na primer zvečer zamika čokolada, lahko spiješ kozarec vode, narediš pet počepov, si vzameš pet minut za dihalne vaje. V tem času pa premisliš, ali je res vredno vse, kar si dosegel, staviti na kocko in se vrniti na stara pota.
Pogovor bi se lahko zavlekel v pozen večer, tako prijetno je bilo klepetati. Veronika jim je svetovala tudi o pomembnosti gibanja, predvsem tistega v naravi, ki je zastonj in vedno na voljo. »Narava je zdravilka najvišje kakovosti,« je z njimi delila modrost, na katero pogosto pozabimo. Pa seveda so klepetale tudi o hrani. »Hrana so čutenja, zato se je dobro izprašati, kaj nam pomeni, zakaj v njej najdemo tolažbo.«
Vsaka od petih žensk, ki so se na četrtkovo popoldne zbrale za ovalno mizo pri Veroniki Podgoršek, je prispevala svojo zgodbo o lastni podobi, ki se počasi spreminja. Poslovile pa so se oborožene z novimi spoznanji, zadovoljne, da so prvi uspehi že vidni, in seveda v pričakovanju vsega lepega, kar jih na tej poti še čaka.