Zdravje
Do lepega nasmeha brez čakanja in astronomskih stroškov!
Tudi vas zanima, kako je to mogoče? Preverite!
Pršice, nadloga v postelji
Nahod, izpuščaje, kihanje, srbeče oči in celo astmatični napad lahko povzroči nadloga z imenom pršice. Alergija nanje pa je skrajno neprijetna.
Pred vadbo se ne pozabite razmigati
Da, vemo, vedno se mudi. Po navadi začnete teči že na poti iz stanovanja oziroma hiše. Toda takšen način je napačen ter lahko vodi do nevšečnosti in poškodb
Proso je primerno za občutljive želodce
V zgodovini je bilo proso prispodoba vztrajnosti in plodnosti. Pred poročnim obredom si je nevesta z vero za dober zakon prosena zrna natresla v čevlje.
Organ, pri katerem zlahka prezremo opozorilne znake
Našemu največjemu notranjemu organu pogosto, žal, namenjamo najmanj pozornosti. Opozorilne znake, da jetra potrebujejo regeneracijo, prevečkrat spregledamo.
Dišeč in zdravilen svet eteričnih olj
Vzbujajo občutek sreče, nas navdajo z energijo, lahko pa tudi sproščajo, vzbujajo spolno slo ali povečajo zmožnost zbranosti. Vse to lahko dosežete s pravim eteričnim oljem.
Alergije in intoleranca na hrano niso redka stvar
Dojenčki so že tako ali tako zelo občutljivi – kaj pa, če razvijejo še alergijo ali intoleranco na hrano? Zdravniki bodo predpisali kremo, a ni nujno, da bo pomagala.
Dragoceno: nova tehnologija presaditve pljuč bi lahko reševala življenja
Če so pljuča zgolj ohlajena, imajo kirurgi šest do osem ur za presaditev, z metodo EVLP pa do 12 ur.
Kako v kali zatreti hujši prehlad
Prehladna obolenja so v razmahu in z njimi tudi iskanje rešitev, kako se prehlada čim hitreje znebiti. A na koncu večina še vedno prisega na limone, med in ingver.
Pri popivanju dekleta dohitevajo fante
Kaj je novega na področju pitja alkohola v Sloveniji? Nacionalni inštitut za javno zdravje (NIJZ) je pripravil publikacijo Alkoholna politika v Sloveniji: Priložnosti za zmanjševanje škode in stroškov. V njej so predstavljeni izsledki glede obsega alkoholne problematike pri nas.
Kdaj pravzaprav vzeti antibiotik?
Svet hitro izgublja boj z infekcijami, ki so odporne na zdravila, in razmere, ki nastajajo, so za človeštvo prav tako veliko tveganje kot terorizem.
Barva oči lahko razkriva bolezni
Bi verjeli, če bi vam rekli, da lahko barva vaših oči veliko pove o vašem zdravju ali sposobnostih telesa? Zdi se neverjetno, a je še kako res.
Migrene so smrtonosne – pri ženskah še enkrat večje tveganje kapi
Ženske, ki jih mučijo migrene, so v jeseni življenja bolj izpostavljene srčnim napadom in kapem, kažejo rezultati raziskave.
Leta 2030 bo vsak sedmi umrl zaradi sladkorne bolezni
Število bolnikov, ki prejemajo zdravila za zniževanje krvnega sladkorja se vsako leto poveča približno za tri odstotke. Lani je bilo takih bolnikov v Sloveniji več kot 106.000.
Na prebavila deluje kot sirkova krtača
Velja za koristno poljščino, odlikuje pa jo tudi velika zdravilna moč. Odlična je v kulinariki, v zdravilstvu, pa tudi na drugih področjih se vse bolj uveljavlja.
Nezdrava spremljevalca zamenjajte z nadomestki
Pot do zdrave družinske prehrane je lahko naporna in skorajda nemogoča, saj je treba spremeniti dolgoletne navade pri vseh družinskih članih, ki imajo svoje želje, navade in predsodke.
Vitamin, ki je pravzaprav eden izmed hormonov
Ali ste vedeli, da je aktivna oblika vitamina D v resnici eden od najmočnejših hormonov, ki ureja več kot 25 tisoč genov in telesnih funkcij?
Izguba nadzora nad popito količino
Danes je martinovo, praznik vina, na katerem se alkohol promovira skoraj na vsakem koraku. Prav zato je treba v teh dneh spregovoriti tudi o odvisnosti od alkohola, zdravljenih alkoholikih in njihovih svojcih.
Sodobni izziv – ko ne boli telo, ampak izginjajo spomini
Demenca v svetovnem merilu predstavlja velik izziv. Boljša zdravstvena oskrba in višji življenjski standard podaljšujeta življenjsko dobo, a tudi vse več ljudi s starostnimi boleznimi potrebuje posebno oskrbo.
Za dolgo življenje trenirajte možgane
Vzemite si čas za partijo kart in preženite stres.
Rdeča pesa krepi, zdravi in čisti
Uživanje rdeče pese pride v ospredje sploh v mrzlih jesensko-zimskih mesecih, ko navadno posežemo po solati. Peso, vir številnih vitaminov in mineralov, lahko uživamo v vseh oblikah.
Čutite bolečine v predelu križa?
Sedenje, ležanje ali celo pretirana športna dejavnost so lahko vzrok bolečin v križu. Te so po navadi povezane s preutrujenimi ali oslabelimi mišicami.
270 tisoč stoletnikov do leta 2070?
Januarja je v Franciji živelo okrog 21 tisoč stoletnikov.
Pozor! Čezmerni vnos hranil je lahko škodljiv
V Evropi in tudi v Sloveniji se zadnje čase povečujeta poraba in dostopnost prehranskih dopolnil. Spreminjajo se tudi distribucijski kanali, vključno z večjo vlogo interneta.
Na zdravje tudi v mrzlih jesenskih mesecih!
Mrzel zrak, veter, dež, pa tudi dehidracija. Da, prav ste prebrali. Vse to prinašajo hladni meseci. Zato naj za vse letne čase velja: pijte čim več vode.