V tekmovalnem programu so prikazali 17 filmov, skupaj pa več kot 200 filmov, tudi slovenski otroški film Igrišča ne damo! režiserja Klemna Dvornika.
Lani je v Locarnu zmagal igrani film Kritična cona iranskega režiserja Alija Ahmadzadeja.
Veliko nagrado zlati leopard, vredno 75.000 švicarskih frankov (79.000 evrov), sta si tako enakovredno razdelila režiserka in producent filma Toxic. Srebrnega leoparda je v Locarnu prejel film Gimn chume izpod rok ruskega umetniškega kolektiva Atak51, ki deluje v Parizu.
Med filmi, ki so bili deležni velike pozornosti, so prikazali tudi gangstersko balado Death Will Come Christopha Hochhäuslerja, poetično-filozofski esej o puščavniku Bogancloch britanskega režiserja Bena Riversa, ki je nastal kot mednarodna koprodukcija, ter celovečerni film o osebi z duševnimi motnjami New Dawn Fades turškega režiserja Gürcana Kelteka, prav tako nastal z vložkom več držav.
Dobro sta bila sprejeta tudi filma iz Španije Salve Maria režiserke Mar Coll in Avstrije Mond v režiji Kurdwin Ayub, oba na temo žensk v stiski. Iz Južne Koreje so prikazali film By the Stream režiserja Hong Sangsooja, ki velja za zvezdo umetniškega filma, ki mu v Locarnu po tradiciji namenjajo precej pozornosti.
Festival v idiličnem mestu ob jezeru Maggiore vključuje tri tekmovalne sklope, poleg glavne mednarodne sekcije še sklopa, ki sta posvečena filmskim govoricam sedanjosti in možnim prihodnjim smerem filmske umetnosti. V celoti filme prikažejo v 11 sekcijah, med katerimi je tudi Locarno Kids Screenings, kamor se je letos uvrstil slovenski otroški film Igrišča ne damo! režiserja Klemna Dvornika.
Retrospektiva je bila posvečena 100. obletnici ameriškega filmskega studia Columbia Pictures, v katerem je nastalo nekaj največjih uspešnic iz zlate dobe Hollywooda.