8. 8. 16–16. 8. 16
Torek od 17. ure–četrtek do 14. ure
V tem času je luna pred ozvezdjem Tehtnice, zato je čas za nabiranje zdravilnih rastlin in dišavnic za spravilo – za sušenje, predelavo in konzerviranje. V tem času imajo rastline bistveno boljši okus in vonj, saj so eterična olja bolj izrazita. Iz enakega razloga jih bomo lažje posušili in bodo dalj časa obdržale barvo in aromo.
Ker pa je v sredo posebna konstelacija planetov v toplotnem trigonu, je takrat zelo aktiven element toplota in bo zato tudi primerno za vse plodovke. Izkoristimo ta položaj planetov ter se v času od 16. ure naprej posvetimo obiranju plodov in morda kuhanju marmelade z manj ali celo brez sladkorja, saj sta v istem času zelo aktivna tako element svetlobe (kar daje rastlinam več arome in večjo vsebnost eteričnih olj) kot tudi element toplote (zaradi tega bodo sadeži bolj sladki).
Četrtek od 16. ure–sobota
Spet prevladuje element vode, vendar nastaja novo stanje, saj se je sonce v četrtek premaknilo pred toplotno ozvezdje Leva. Toploto prenašata tudi Merkur in Venera pred ozvezdjem Leva, zato rastline hitijo zoreti. Na te dni plodovke pustimo pri miru, da ne spodbujamo delovanja glivic.
To so zelo ugodni dnevi za pobiranje semena solat in drugih listnatih rastlin ter za nabiranje njivske preslice za čaj ali gnojevko (gnojevka je ravno tako učinkovita proti glivicam kot čaj).
Izkoristimo tudi padajoče lunine loke, da še posejemo solate in kitajsko zelje ter sadimo sadike drugih kapusnic za jesensko-zimsko pridelavo. Lahko pripravimo že prve posevke motovilcev v posode in jih postavimo v senco – tako bomo lahko imeli prvi pridelek motovilca že v novembru.
Nedelja–torek do 11. ure
Luna se je prestavila pred ozvezdje Strelca. Spet je ugodno za pobiranje plodovk, da izkoristimo sladkobo zrelih plodov.
Ta čas je tudi primeren za nabiranje cvetov rmana, ki morajo biti že pri koncu cvetenja, saj imajo takrat največ učinkovin in so takšni najbolj uporabni za izdelavo zaščitnih in kompostnih pripravkov.