Med drugim čezmerno slabi imunski sistem, kar torej poveča tveganje za pojav herpesa. Da se to ne bi zgodilo, se med deseto uro dopoldne in četrto uro popoldne zadržujte v senci. Poleg tega nosite pokrivala in se namažite s kremo za sončenje. Dovolj visok zaščitni faktor, ki ščiti tako pred UVA- kot tudi pred UVB-žarki, naj vsebuje tudi bleščilo za ustnice.
ZMANJŠAJTE STRES
Takšen vpliv kot sončenje pa ima tudi stres, ker ravno tako slabi imunski sistem. Situacijam, ki nas spravljajo v slabo voljo, se je težko povsem izogniti, zato je treba razviti načine, s katerimi preprečimo, da bi te na naše počutje dejansko močno vplivale. To lahko storimo s tehnikami, ki razvijajo našo sposobnost, da se o nečem resnično prepričamo; pri nekaterih je dovolj že, da si dan vedno zapolnijo z dejavnostmi, ki so jim močno pri srcu. Če se vam zdi, da stresa ne zmorete uravnavati sami, se je o tem, preden postane prepozno, priporočljivo posvetovati s strokovnjakom.
PAZITE, KAJ SI DELITE
Radodarnost je lepa čednost, ki pa vas vsaj v primeru okužbe s herpesom lahko spravi v povsem nepotrebne težave. Da vas ta ne bi začel mučiti, morate vedeti, kako sploh lahko pridete v stik z virusom, ki ga povzroča. Zanj je značilno, da je aktiven, dokler se mehurčki, ki so polni tekočine, ne posušijo v krasto. Okužite pa se lahko vsakič, kadar pridete v stik s to tekočino; ne le ko se z okuženo osebo poljubljate, temveč tudi, če uporabljate stvari, ki so pri okuženi osebi prišle v stik z virusom. Zaradi tega se izognite uporabi istega pribora, bleščila za ustnice, zobne krtačke ali brisače.