Kljub številnim filmom, ki nas svarijo pred tovrstnimi idejami, želi policija v San Franciscu oborožiti svoje robote. Do sedaj so policisti uporabljala robote v glavnem za deaktivacijo bomb, a kot kaže, pričakujejo, da bi v prihodnosti dobili dodatna pooblastila.
Vojska
Če rečemo, saj bodo robote v resnici vodili ljudje, pa je potrebno poudariti, da mnoge države (Rusija, ZDA, Kitajska …) razvijajo avtonomne robote, ki bi sami (oziroma njihova umetna inteligenca) sprejemali odločitve glede tarč. In to je zaskrbljujoče. Nenazadnje je vprašanje, če bi recimo robot povzročil pokol civilistov, kdo bi bil pravzaprav kriv? Robotova umetna inteligenca, ali tisti, ki so ga poslali? A tudi, če roboti ne bi bili avtonomni in bi jih vodila neka oseba, oddaljena tisoče kilometrov stran, to ni veliko bolje. Študije so namreč pokazale, da so takšni kontrolorji veliko bolj pripravljeni uporabiti orožje kot vojaki na bojišču. To navsezadnje potrjuje uporaba vojaških dronov, ki na leto ubijejo na stotine civilistov – tudi ogromno otrok.
Policija
O tovrstnih robotih sedaj razmišlja policija v San Franciscu. A prvi korak je, da uzakonijo možnost, da so roboti oboroženi in da lahko uporabijo 'smrtonosno silo', kar je za enkrat nezakonito. Če bo zakon sprejet, bodo roboti v prihodnosti lahko nosili strelno orožje in celo bombe. Uporabljali naj bi jih v situacijah, ko je možnost, da pride do strelskega obračuna, velika.