Clyde Champion Barrow in Bonnie Parker sta padla pod streli policistov, ki so ju pričakali v zasedi v bližini kraja Sailes v Louisiani. Bil je 23. maj 1934, ko se je zaključil eden od najbolj barvitih in spektakularnih pregonov do tistega časa.
Ukraden avtomobil
Zvezni preiskovalci so se za dvojec začeli zanimati decembra 1932, in sicer na podlagi zgolj enega kosa dokaznega gradiva: Fordovega avtomobila, ukradenega v Pawhuski v Oklahomi ter zapuščenega v okolici Jacksona v Michiganu septembra tistega leta.
V Pawhuski je bil, kot se je izkazalo, zapuščen še en ford, prej ukraden v Illinoisu. Iz notranjosti vozila je bilo razvidno, da sta ga uporabljala moški in ženska. V njem je bila embalaža zdravila, izdanega na recept, ki je preiskovalce vodila v Nacogdoches v Teksasu, kjer se je izkazalo, da je bil recept izdan za Barrowovo teto.
Nadaljnja preiskava je razkrila, da so žensko, ki je pridobila recept, nedolgo tega obiskali Clyde Barrow, Bonnie Parker in njegov brat L. C. Barrow. Trojica je sedela za volanom forda, in sicer tistega, ki je bil ukraden v Illinoisu. Izkazalo se je tudi, da je L. C. Barrow omenjeno prazno stekleničko zdravil, izdano na recept, dobil od sina ženske, ki jo je prvotno pridobila.
20. maja 1933 je bil v Dallasu v ameriški zvezni državi Teksas izdana tiralica za Barrowa in Parkerjevo, ker sta se med zveznimi državami prevažala z ukradenim avtomobilom. Predhodnica Zveznega preiskovalnega urada, znanega tudi kot FBI, se je lotila dela.
Tatvine, ropi, umori
Bonnie in Clyde sta se januarja 1930 spoznala v Teksasu. 19-letna Bonnie je bila poročena z morilcem, ki je bil za zapahi; Clyde je štel 21 let in ni bil poročen. Kmalu po tistem so ga aretirali zaradi ropa in ga strpali v keho. Pobegnil je s pomočjo pištole, ki mu jo je pretihotapila Bonnie, a se je hitro spet znašel za rešetkami. Februarja 1932 se mu je sreča nasmehnila s pogojnim izpustom; pridružil se je Bonnie in se vrnil na stara pota.
Poleg tatvine avtomobila sta bila osumljena tudi drugih kaznivih dejanj. Ko se je leta 1934 njuna pot končala, sta bila osumljena 13 umorov ter več ropov in tatvin. Barrow je bil osumljen, na primer, da je v Joplinu pokončal dva policista, v Louisiani pa naj bi ugrabil moškega in žensko ter ju izpustil v okolici Walda v Teksasu.
Par so povezovali tudi z ropi bank in tatvinami avtomobilov. Clyde naj bi v Hillsboru v Teksasu umoril moškega; v Lufkinu in Dallasu naj bi ropal; v Stringtownu naj bi umoril enega šerifa, drugega pa ranil; v Carlsbadu naj bi ugrabil šerifovega namestnika; v Victorii naj bi ukradel avtomobil; v Whartonu mu pripisujejo poskus umora šerifovega namestnika; v Abilenu in Shermanu naj bi moril in kradel; v Dallasu naj bi moril; v Wellingtonu naj bi ugrabil šerifa in policijskega načelnika; v Joplinu in Columbii naj bi spet moril.
Ostala sta sama
Proti koncu 1932 sta Bonnie in Clyde moči združila s strelcem Raymondom Hamiltonom. Nekaj mesecev pozneje ga je zamenjal William Daniel Jones.
23. marca 1933 je iz zapora prišel Clydov brat Ivan M. »Buck« Barrow, potem ko ga je oprostil guverner. Skupaj z ženo Blanche se je pridružil bratu, tako da je skupina štela pet duš. Sledil je roparski pohod, ki je redno polnil naslovnice časopisja po Združenih državah Amerike. Roka pravica jim ni mogla pristriči kril. Zato so možje postave zavihali rokave – med strelskim obračunom v Iowi 29. julija 1933 je bil Buck smrtno ranjen, Blanche pa zajeta. Jonesa so novembra 1933 »dobili« v Houstonu. Ostala sta le še Bonnie in Clyde.
22. novembra 1933 jima je dallaški šerif nastavil past, a je paru uspelo pobegniti. Na avtocesti je pred njima roke v zrak dvignil odvetnika, onadva pa sta jo ucvrla z njegovim avtomobilom, ki sta ga zapustila v Miamiju v Oklahomi. 21. decembra 1933 sta v Shreveportu v Louisiani oropala civilista.
16. januarja 1934 je bilo iz zapora v Waldu v Teksasu osvobojenih pet zapornikov, tudi Raymond Hamilton, ki je bil skupno obsojen na več kot 200 let zaporne kazni. Za to sta poskrbela Bonnie in Clyde. Dva paznika so z avtomatskimi pištolami, ki sta jih zakrila v jarku, pokončali pobegli zaporniki. Ko so bežali, jim je kritje z avtomatsko puško nudil Barrow. Med pobeglimi zaporniki je bil tudi Henry Methvin iz Louisiane.
1. aprila 1934 sta Bonnie in Clyde v bližini mesta Grapevine v Teksasu naletela na dva policista. Ustrelila sta ju, preden sta lahko izvlekla svoje orožje. Pet dni pozneje je v Miamiju v Oklahomi pod njunimi streli padel še en policist; ugrabljeni načelnik jo je odnesel z ranami.
Povezava z družino Methvin
Zvezni preiskovalni urad je imel pristojnost le pri primeru prevažanja ukradenega avtomobila, a so njegovi agenti obravnavali vsako sled. Tako so odkrili povezavo s Henryjem Methvinom in njegovo družino v Louisiani; odkrili so tudi, da sta Bonnie in Clyde vozila avtomobil, ukraden v New Orleansu.
13. aprila 1934 je agent »izvohal«, da sta v Rustonu v Louisiani. Dom Methvinov, ki sta ga redno obiskovala, ni bil daleč stran. Tako se je izkazalo, da dvojec potuje iz Teksasa v Louisiano, včasih s Henryjem Methvinom.
Preiskovalci so nadalje izvedeli, da sta Bonnie in Clyde z nekaterimi člani družine Methvin 21. maja 1934 v Black Laku v Louisiani priredila zabavo. Tja naj bi se vrnila dva dni pozneje.
Že pred zoro 23. maja 1934 so ju v grmovju ob avtocesti v okolici Sailesa pričakali policisti, med njimi Frank Hamer. Ko se je začelo daniti, sta se pojavila v avtomobilu; ko sta poskusila pobegniti, so policisti streljali. V zori tistega dne se je končala zgodba o Bonnie in Clydu.
Njuno vozilo je bilo prestreljeno 112-krat; 25-letni Clyde je bil ustreljen 17-krat, 23-letna Bonnie 26-krat.