V majhnem mestecu sredi Apeninskega polotoka poteka nenavaden eksperiment, ki bo ljudi spremenil v Nezemljane.
Ko ljudje slišimo besedi "Nezemljan" in "križanec" (hibrid), nam najprej pridejo na misel tajni eksperimenti ponavadi ameriške vlade ali pa zgodbe iz serije "Dosjeji X". Vendar eskperiment, ki poteka v mestecu Fontecchio v italijanski pokrajini Abruzzo ni skrivni vladni, pač pa umetniški projekt.
Izmislil si ga je ameriški eksperimentalni filozof Jonathon Keats. Gre pa preprosto za tole: v hrib nad Fontecchiom je filozof zakopal meteorit, hondrit, ki je padel na Zemljo iz območja asteroidov med Zemljo in Marsom. Iz hriba se padavinska voda zbira v lokalno vodovodno zajetje, napaja pa tudi vodnjak v središču mesteca. Tako bo padavinska voda počasi raztapljala meteorit in raztopljene minerale bodo zaužili ljudje, ki bodo pili vodo iz tega območja in tako "vsaj tehnično gledano" postali Nezemljani. Tako svoj projekt, ki ga je imenoval "Izviri strpnosti" ("Fountains of Tolerance") razlaga Keats.
Končni cilj umetniško-filozofskega projekta pa je manjšanje ksenofobije (strahu pred tujci in tujemu). "Ko z uživanjem meteoritskih snovi tudi sami postanemo Nezemljani ali tujci (angleško ime za Nezemljane je "aliens", ki pomeni tudi tujci), se hkrati nenadoma bolj zavedamo, da smo del Vesolja," je dejal Keats. "Torej razširimo dejstvo, da sem jaz od tukaj, ti pa od tam, s spoznanjem, da smo vsi iz enega prostora, ki je Vesolje. To ustvari občutek, da so razlike med nami, ki jih zaznavamo, zelo majhne v primerjavi s tistim, kar imamo skupnega," pravi.
Njegovo dejanje pa ni nek obskurni vandalizem. Keatsa je v Fontecchio povabila italijanska vladna komisija, ki jo vodi Posebni urad za obnovo komune Cratere, kot del programa, naslovljenega "Riabitare con l'Arte" ("Ponovno življenje z umetnostjo"). Tudi samo mestece Fontecchio je pravšnje za tovrstni projekt, saj leži blizu kraterja, ki naj bi ga pred 1.700 leti ustvaril padec meteorita.