Zanimivosti

15 let ni prihajal v službo, dobival pa plačo

kl
26. 4. 2021, 18.00
Deli članek:

Italijanski varnostnik v javni bolnišnici je prenehal prihajati v službo leta 2005, plačo je prejemal, nadrejeni pa grozil, če ga bo disciplinsko kaznovala.

Pixabay/djedj
Karabinjerji

Potem ko je pri nas zavrelo, ko so mediji poročali o zdravnikih v naših bolnišnicah, ki so lažno prikazovali svojo prisotnost na delovnem mestu, delali pa drugje in "vlekli" dvojno plačilo ter celo dodatke, pa so ti pravi "amaterji" v primerjavi z nekim Italijanom -. no pravzaprav z mnogimi Italijani.

Kakšen dan "odmora" od dela je lahko zelo osvežujoč, posebej po seriji dolgih urnikov v bolnišnici. 66-letni Salvatore Scumace iz kalabrijskega mesta Catanzaro pa je odmor spremenil v življenjski slog. Na delovnem mestu se ni pojavil kar 15 let, odkar je nekega dne leta 2005 odšel iz službe.

Salvatoreja, ki so ga v medijih poimenovali "kralj odsotnosti", je bil zaposlen v bolnišnici Arnaldo Pugliese Ciaccio kot varnostnik. In ko je prenehal prihajati v službo, je svoji nadrejeni, ki ga je hotela disciplinsko kaznovati, grozil, njena naslednica pa se z njegovo sploh ni ukvarjala. Tako je Salvatore kar šestnajst let prejemal plačilo za nedelo in v tem času prejel kar 648.000 evrov.

Pixabay/Susane Plank
Mnogi italijanski javni uslužbenci so se lažno prijavljali kot prisotni.

Salvatore ni bil edini

In kar je pri vsem skupaj še najbolj presenetljivo, Salvatore bi lahko iz vsega skupaj izšel nekaznovan, če ne bi Italija sprejela nove zakonodaje. To so uvedli potem, ko se je izkazalo, da v naši zahodni sosedi javni delavci množično ne prihajajo na delo, plačo pa vseeno prejemajo.

Tako so v občinski hipi v San Remu odkrili kar 35 zaposlenih, ki pod različnimi izgovori kar dve leti niso prihajali v službo, v tem času pa so seveda prejemali polno plačilo, ki so za zapravljali na izletih, druženjih ali nakupovanjih.

Neki prometni policist, ki je živel v isti stavbi, kjer je bila nastanjena tudi policijska postaja, pa se je večkrat zjtutaj prišel samo "štempljat" kar v pižami ali spodnjem perilu, potem pa odšel nazaj v posteljo, so pokazale nadzorne kamere.

Italijanske oblasti so ob spozanju, da je delovna abstinenca javnih uslužbencev postala kar nekakšen "nacionalni šport" uvedla množično preiskavo. Tako je bila razkrita tudi Salvatorejeva zgodba, ki se je končala z njegovo odpustitvijo. Delo je izgubilo še šest uslužbencev v administraciji bolnišnice, ki so Salvatoreju "krili hrbet" s svojo neučinkovitostjo, pomanjkanjem nadzora in celo ponarejanjem dokumentov. Ali bo Salvatore tudi moral vrniti denar, pa ni znano.

Pixabay
Catanzaro, Italija