Energija

Pav zdravi negotovost

M.J.
5. 5. 2017, 21.30
Posodobljeno: 9. 8. 2017, 10.02
Deli članek:

Prelestna kočija razgrnjenega pavjega perja prevzame vsakogar, ki ujame svoj pogled vanjo. Zaradi svoje razkošne opaznosti so pavi del številnih mitov in legend v vseh družbah.

Profimedia
Nešteto očes v pavjem perju pomaga pri povezavi z energijo videnja in blaži očesne bolezni.

Kot pri večini drugih ptic je tudi pri tej vrsti samec na oko bolj bleščeč in privlačen, toda tudi samica ima svoje opazne posebnosti, ki so očesu opazovalca skrajno prijetne. Pavja samica je nedvomno samozavestna kraljica, ki si lahko privošči izbirati med celo vrsto našopirjenih samcev, ki se prizadevno potegujejo za njeno naklonjenost.

Nadvse dobrodošla ptica zaščitnica ali totem je za vse tiste nesamozavestne ženske, ki niso prepričane o magnetični privlačnosti svojega videza in s tem ovirajo prihod kompatibilnega samca v svoje življenje. Povezovanje z njo močno okrepi samozavest, samospoštovanje in prepričanost o čarih svoje notranje in tudi zunanje lepote.

Profimedia
Pav je kraljevska ptica, ki negotovim povrne izgubljeno samozavest.

VSI SMO KRALJI

Poleg pavjega perja te ptice slovijo tudi po svojih skrivnostnih grlenih klicih, ki poženejo srh zastale energije po telesnih celicah in prebujajo potlačene spomine, ki naj bi se prečistili v svetlobi zavesti. Na njihovih glavah blesti posebna kronica, ki prinaša sporočilo o kraljevski unikatnosti vsakega posameznika. Vsakdo je kralj v svojem svetu in pav na svojem domačem dvorišču življenja, tega pa mu ne more nihče odvzeti.

Egipčani so častili pave v povezavi z bogom sonca Amonom Rajem in z vsevidnim Horusovim očesom. V krščanstvu je veljal za simbol Jezusovega vstajenja, Hindujci pa so ga povezovali z Indro, bogom groma, ki se je spremenil v pava, da bi ubežal demonu Ravani. 

Pregovor tudi pravi: ne kiti se s pavjim perjem. Rek izvira iz basni o vrani, ki si je v svoj rep podtaknila pisana peresa nekega umrlega pava, a so jo sotovarišice razkrinkale in jo osmešile. Nauk zgodbe je, da se lahko ponašamo samo s tistimi lastnostmi in vrlinami, ki so zares naše in izvirajo iz naših sposobnosti, zmožnosti in darov. Ker je teh zagotovo dovolj, pa čeprav so zakopane pod številnimi plastmi omejujočih miselnih vzorcev, je kitenje s tujo energijo povsem odveč.

Pavji klic nekoliko spominja na smeh in nas opominja, kako zdravo je včasih, da se nasmejemo sami sebi, svojim prizadevanjem prodreti z glavo skozi zid in drobnim, zoprnim težavicam, ki nam grenijo življenje in katerih pomen vse preveč radi napihnemo. Neka zgodba pravi, da ima pav kljub svoji pregovorni lepoti pravzaprav grda stopala in da zavrešči vsakokrat, ko se mu pogled ujame vanje.

PREPOROD

Šamani uporabljajo pavje perje za obredne in okrasne namene. Barve in vzorci v njem ter mavrično spreminjajoči modrozeleni odtenki z očesi vzbujajo strahospoštovanje v opazovalcu. Simboli očesa v perju po šamanskem verovanju spodbujajo vizijo, jasnovidnost, blažijo težave z očmi in vrača obdarujejo z modrostjo.

Prebujanje budne pozornosti, ki je prav tako ena od lastnosti, ki jo šamani pripisujejo tej čarni ptici, ima svoje korenine tudi v starogrški mitologiji. Argus, varuh boginje Here, je imel sto očes. Ko je nekoč zaspal med opravljanjem svoje dolžnosti, so ga ubili, njegovih sto očes pa je Hera položila v pavje perje, kajti pav je bil Argusova najljubša ptica.

Od vseh ptic je pav še najbolj podoben mitičnemu feniksu. Feniks slovi kot ptica ponovnega vstajenja, ki žrtvuje svojo staro podobo ognju in se skozi plamene ponovno rodi iz lastnega pepela. Energija pava nam pomaga, da za vselej opravimo s svojo staro, preseženo samopodobo in se znova prerodimo, izražajoč svoj polni potencial ter božansko naravo.