Najboljše je steklo generacij 4 in 5. Še nekoliko so izboljšali odpornost proti praskam, pa tudi proti drugim vrstam poškodb.
V podjetju Corning so po naključju, ko so peč namesto na 600 nastavili na 900 stopinj, leta 1952 iznašli »ojačano« steklo, ki so ga razvijali do današnjih dni. Da je njihov izdelek našel mesto v pametnem telefonu, pa je kriv nihče drug kot Steve Jobs. Zahteval je, naj imajo prvi iphoni stekleno zaščito namesto plastične. Podjetje Corning je imelo dovolj trdno zaščitno steklo, vendar je bilo predebelo. Na vrat na nos so ga morali stanjšati, da je prestalo Applove zahteve. Leta 2010 je imelo gorilla glass približno 20 odstotkov mobilnih naprav. Drugo generacijo stekla so predstavili leta 2012 in je od originalnega stekla za 20 odstotkov tanjše. Gorilla glass 3 pa je trikrat bolj odporen proti praskam. S slednjim je ta hip opremljenih največ telefonov na svetu.
Podrobnosti o »formuli« in načinih izdelave so poslovna skrivnost, ve pa se, da je steklo Gorilla v osnovi aluminosilikatno steklo z alkalijskimi primesmi (kombinacija aluminija, silicija in kisika). V prvem delu sestavine stalijo in zmešajo, v drugem pa steklo kemično ojačajo. Potopijo ga v vročo kopel raztaljenega kalijevega nitrata. Veliki ioni kalija zamenjajo manjše natrijeve ione v zunanjih plasteh stekla, kar uvede dodatno napetost v njem. Rezultat je trše in odpornejše steklo.